Vznikol post-rockový kartel – FROM THE DEPTHS OF MEXICO

FROM THE DEPTHS OF MEXICO

Z tajuplných zákutí košických skúšobní sa na svet dostáva kapela FROM THE DEPTHS OF MEXICO. Chalani hrajú inštrumentálne, emotívne a atmosfericky. Štýlovo sú najbližšie k post-rocku, no nájdeme u nich aj iné zákutia. Zatiaľ zverejnili prvú pieseň „Väzenie“, no 1. apríla sa dočkáme celého albumu. Neostáva nič iné, len sa o kapele poriadne porozprávať.

FROM THE DEPTHS OF MEXICO - členovia

FROM THE DEPTHS OF MEXICO – členovia

Ako sa začal písať príbeh FROM THE DEPTHS OF MEXICO?

Príbeh FROM THE DEPTHS OF MEXICO sa začal zhruba pred 8 rokmi kedy sme sa ako kamaráti stretli v starej skúšobni INVICTUSu. Začali sme jammovat – Filip na bicích, Viktor na base a Cypruss na gitare. V tom období sme počúvali veľa kapiel ako RUSSIAN CIRCLES alebo CLOUDKICKER, a tým pádom sa naše jammovanie uberalo aj týmto smerom. Postupne sme skúšali skoro každý piatok/sobotu a vytvorili sme spektrum songov, ktoré sa pohybujú v škále post-rocku, inštrumentálu a post-metalu. Definovanie štýlu tejto kapely nám však samým robí problémy, najlepšie to bude nechať posúdiť poslucháčov po vydaní full albumu „Guadalupe Cartel“.

Čo vás fascinuje na Mexiku a jeho karteloch?

Na Mexiku nás vždy fascinovala jeho neuveriteľná diverzita, čo sa týka fauny, flóry, etnicity a kultúry. Veľmi sa nám páči sviatok The Day of the Dead (Dia de Muertos), ktorý si ctí všetkých zosnulých a pripomína si ich spoločnou modlitbou a hostinou pozostalých. Zároveň, ak by si prstom pichol do glóbusu tam, kde sa nachádzame, druhou stranou by si vyšiel v Mexiku. Preto hráme až tak hlboko.

V čom vidíte výhodu inštrumentálnej hudby?

Inštrumentálna tvorba má tú výhodu, že poslucháč nemusí byť ovplyvňovaný textom, ktorý má vo väčšine prípadov jasne daný meaning. Keď poslucháč počúva inštrumentálnu muziku, môže sa mu to spájať s rôznymi spomienkami, etapami života, dobrými či zlými a práve v tom vnímame čaro tejto formy. Keď sme napríklad pár blízkym pustili prvýkrát našu tvorbu, niektorým pripomínala atmosféru letnej noci, iným zas vynárala spomienky z detstva. Týmto naša hudba napĺňa svoj účel.

FROM THE DEPTHS OF MEXICO

FROM THE DEPTHS OF MEXICO

Cover albumu tvorí ruka, čo drží kalich s hadmi. Čo to symbolizuje?

Chceli sme nejakým spôsobom prepojiť naše single s vychádzajúcim albumom. Prvým songom bude „Serpents of Yucatan“, teda hady Yucatánu. Preto na labely náš štvrtý člen, ktorému je tiež venovaný bonus track, pevne drží tri hady v kalichu emotívnej muziky. Vezmite teda a pite z neho všetci, čo vám hrdlo ráči!

Debut ponesie názov „Guadalupe Cartel“, čo vás berie na tomto kartely?

Guadalupe Cartel je našim zjavením. Album mal vyjsť 9. Decembra 2019, presne 66 rokov odkedy došlo k prvému zjaveniu panny Márie v Guadalupe. Nahrávanie sa nám však trochu natiahlo a my sme to nestihli 🙁 . Náš cartel nie je nutne tým, čo si ľudia pod týmto pojmom predstavujú najmä v spojení s Mexikom, má skôr spirituálny charakter.

Debut vyjde 1. apríla, máte už jasno v akom formáte vyjde a či vám ho vydá niekto, alebo pôjde len o samovydanie?

Bude to self-release, k vypočutiu všade kde bežne ľudia počúvajú muziku – spotify, deezer, youtube.

Kde ste boli nahrávať a kto sa vám postaral o zvuk? Mali ste od začiatku jasnú predstavu o výslednom zvuku?

O celý zvukový engineering sa nám postaral náš dlhoročný priateľ Martin ‘KOZMA’ Tarhanič – gitarová stálica na košickej scéne známy z kapiel ST. BLACK a dnes už legendárnych BLOODRAGE. Ťahal to s nami od prvého tónu až do samého konca. Zaujímavosťou z nahrávania je, že v posledný deň, kedy sme si prišli po disk s dokončenými piesňami k albumu, už nemal na zvončeku meno KOZMA (po predošlom obyvateľovi jeho bytu). Bolo to znamenie, že album bol dokončený a KOZMA Studios má túto etapu za sebou.

Koľko bude piesní na albume? Môžete ich aj vymenovať?

Na debutovom albume bude presne 11 skladieb, a to:
1. Serpents of Yucatan
2. Swedish Hexagons
3. Paint the man, cut the lines
4. Todos somos cavaleras
5. Väzenie
6. Surfing Gods
7. Every hope is a goddamn error Pt.1
8. Every hope is a goddamn error Pt.2
9. I shall not want
10. Path to enlightenment
11. Sun called Dennis

Skôr ako však k vydaniu dôjde, pustíme do sveta ešte jednu z týchto vecí aj s videom.

Plánujete aj koncerty?

Určite plánujeme aj koncerty, naša hudba sa pre nás spája najmä s atmosférou, ktorú spolu vytvárame väčšinou sami v bezpečnom a intímnom prostredí skúšobne a je magické môcť sa o to podeliť s ďalšími ľuďmi v inom prostredí. Aj keď doposiaľ sme ako kapela zahrali len 3 koncerty, dva v Košiciach a jeden v Spišskej Novej Vsi, potvrdili sme si, že komorné prostredie tmavého klubu aj atmosféra polnočného open-airu našu tvorbu príjemne dopĺňa. Po vydaní albumu by sme sa na pódiá radi vrátili.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/Depths.of.mexico/
https://www.instagram.com/depths_of_mexico/
https://www.youtube.com/channel/UCvtuRXuPAyMK8KDEN4fvGCw
https://depthsofmexico.bandcamp.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.