Vychádza nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.

KRIAKY

Podpor začínajúceho autora strašidelnej literatúry. Lukáš Polák vydáva nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.

KRIAKY

KRIAKY

O čom bude?

Kniha rozpráva príbeh o záhadnom jazere v dedine Kriaky, ktoré má nepriaznivý vplyv na jej obyvateľov a postupne ich mení na neľudské bytosti. Autor tu spája prvky typické pre dvoch hororových velikánov. Dedinka plná bizarných postáv, kriminálna zápletka a mysteriózna atmosféra ako od Stephena Kinga a príšery z temných svetov, aké nájdete len v dielach majstra H.P. Lovecrafta. Spojením týchto dvoch svetov vzniká jedinečný príbeh, ktorý nielen zaujme a vystraší, ale aj pobaví.

Príbeh otvorí bežný obyvateľ dediny Kriaky – Sedloš Gusto. Ten verí rôznym poverám spájajúcim sa s jazerom. Jedného dňa sa počas práce pri jazere namočí do jeho vôd a od toho okamihu sa mu začnú diať nevysvetliteľné veci.

Druhým oknom do deja je mladá a vždy vysmiata Ester, ktorá rada maľuje obrazy detí. Na svoju minulosť v dedine Kriaky zabudla až do momentu, kedy namaľovala najčudnejší obraz svojho života.

Treťou postavou, ktorá tvorí dej, je hulvátsky detektív Rúfus. Počas svojho pôsobenia v polícii sa nevedel ovládať a bol prepustený, no kariéru sa rozhodol obnoviť vo vlastnej detektívnej agentúre. Jedného dňa k nemu zavíta extravagantná dáma, ktorá mu ponúkne bohatý honorár za to, aby zašiel do jej rodnej dediny Kriaky a vypátral zmiznuté mŕtve telo jej dcéry.

Viac už objavíš sám v dedine KRIAKY.

Link na predpredaj diela KRIAKY: https://www.startlab.sk/projekty/2456-horor-kriaky-inspirovany-dielami-stephena-kinga-a-hp-lovecr/

KRIAKY - vizuál

KRIAKY – vizuál

Kto je Lukáš Polák?

Cesta Lukáša Poláka ako autora sa začala už v rannom veku. Prvý pokus o tvorbu prišiel keď bol ešte žiačik a napísal ilustrovaný príbeh o pirátoch a stratenom poklade. Tých malých komiksov bolo viacej a dokonca raz vytvoril desať stranovú verziu pokračovania Halloween, kde Micheal Myers dostane konečne Laurie.

Teraz už vážne.

Nádejný autor hororu začal písať už pred ôsmymi rokmi, vtedy pre neznámy webzine – In Vivo magazín, kde rozoberal vznik rockovej hudby. Táto skúsenosť ho posunula do webzinu – metalexpress.sk, pre ktorý aktívne písal nasledujúce štyri roky. Popritom dostal ponuku písať pre najväčší česko-slovenský časopis o rockovej hudbe – Rock Hard, ktorú prijal a strávil v redakcii dva roky. Časom začínal mať pocit, že by to chcel skúsiť po svojom a tak v roku 2016 založil vlastný portál – Hlukoskop.sk, kde je už piaty rok šéfredaktorom. V redakcii sa zameriavajú výlučne na slovenskú rockovo-metalovú scénu a ich portfólio, popri videách zo skúšobní kapiel, tvoria rozhovory s kapelami, novinkové články, reportáže z koncertov alebo PR články k koncertom alebo k novým albumom.

Pred troma rokmi, po dlhej dobe uvažovania, sa opäť v ňom prebudila túžba po písaní beletrie. Už od strednej školy prechováva lásku ku hororom, najmä ku tvorbe Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta, tak sa rozhodol pokračovať v ich šľapajach a začal písať poviedky v tomto duchu. Pravidelne sú zverejňované na stránke scifi.sk. Na tomto portáli zameraného na fantastiku (sci-fi, fantasy a horor) je súčasťou redakcie a aktívne píše recenzie na hororové diela. Na jar minulého roka mal vďaka korona kríze dostatok času a tak sa rozhodol napísať dlhšie dielo KRIAKY, ktoré dnes môžeš podporiť a zároveň si ho predobjednať.

Aktuálne pracuje na ďalšej knihe, ktorá bude dejovo nezávislá od diela KRIAKY, no bude tiež niesť prvky hororu a taktiež tvorí nové poviedky, ktoré sú pravidelne zverejňované na scifi.sk.

Kde nájdeš Lukáša Poláka?

Facebook: https://www.facebook.com/lukaszkriakov
Instagram: https://www.instagram.com/lukas_z_kriakov/

Link na predpredaj diela KRIAKY: https://www.startlab.sk/projekty/2456-horor-kriaky-inspirovany-dielami-stephena-kinga-a-hp-lovecr/

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.