VREID, KALMAH a SLEGEST v BB

Kalmah, Vreid - BB

VREID, KALMAH, SLEGEST, 13. december 2018, Tartaros, Banská Bystrica

Kalmah, Vreid - BB

Kalmah, Vreid – BB

December prinesie do Banskej Bystrice chlad a zimu zo škandinávskych krajín. Európou sa totiž preženie turné kapiel VREID, KALMAH a SLEGEST a jeho jedinú slovenskú zastávku si budete môcť vychutnať v banskobystickom Rock klube Tartaros.

Nórsky VREID (potomok slávneho Windiru) vydáva v septembri svoj ôsmy radový album pod veleznámym vydavateľstvom Season of Mist s názvom „Lifehunger“. Od roku 2010 hrá s Vreid aj ďalší z gitaristov ex-Windir – Storm, takže budete môcť vidieť naživo celú bývalú zostavu Windir (okrem Valfara samozrejme). Black metal so špecifickou melodikou a jedinečnou tvárou to je nórsky „hnev“ – Vreid.

KALMAH z krajiny tisícich jazier taktiež vydáva tento rok svoj ôsmy radový album. Bratia Antti Kokko a Pekka Kokko sú v kapele už od jej založenia a vedú ju tým správnym smerom. Album s názvom „Palo“ vydali v apríli u vydavateľstva Spinefarm records a vypočuť naživo si ho budete môcť na jednej slovenskej zastávke v Banskej Bystrici.

Treťou kapelou na turné bude špeciálny hosť SLEGEST. Menej známa kapela bývalého gitaristu Vreid – Stiga Ese. Majú na konte dva plnohodnotné albumy a pre mnohých bude ich blackened doom metal zaujímavým prekvapením.

FB event: https://www.facebook.com/events/859428970935120/

Predpredaj: 18€
Na mieste: 20€

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.