VORTEX UNIT chystajú nový album

Vortex Unit - The Bringer of Sun

Symfonicki ladení death/black metalisti VORTEX UNIT vypustili do sveta čerstvú skladbu „Into the Saturnine Realm“, ktorá bude súčasťou chystaného albumu „The Bringer of Sun“. Na dôležité otázky som pozval Anguisa, aby nám prezradil viac.

Vortex Unit - The Bringer of Sun

Vortex Unit – The Bringer of Sun

Kde ste boli nahrávať album? Budete tam mať aj hostí?

Album sme si nahrávali sami, začali sme bicími minulý november, Tuky odviedol naozaj kus roboty. S basou a gitarami sa to posunulo a pracovali sme na nich až od januára. Keď bol takmer celý album nahraný, skočila nám do cesty nečakaná prekážka, a to fakt, že nám rušia skúšobňu. Náhradu sme našťastie našli v rekordnom čase, ale tie priestory neboli vhodné na to, aby sme hneď prenášali veci. Na skúšobni sme pracovali asi mesiac, ledva sme sa stihli presťahovať a aj tak to ešte nebolo hotové. Keď sa nám ju konečne podarilo dokončiť, zavolali sme si aj iných hudobníkov a to konkrétne Patrika a Marcela Petrášovcov, takže na albume budú znieť aj živé husle a čelo.

Kto sa vám postaral o grafickú stránku?

Obal, celú grafiku aj video na youtube robil môj skvelý kamarát Ondrej Forus, s ktorým sa poznám už viac ako desať rokov. Je to veľmi šikovný a inšpiratívny človek, ktorý svoju prácu vždy odvedie na sto percent. Má za sebou kopec audiovizuálnych, grafických a fotografických prác, kopu z nich ste určite mali možnosť vidieť aj na potulkách Bratislavou, v časopisoch a na internete.

O čom vraví lyrická stránka album?

Lyrická stránka albumu odhaľuje príbeh jedinca, zavrhnutého a vyhosteného do krajiny ďaleko od jeho ľudí. Príbeh sa rozvíja každou skladbou, hlavná postava mení svoj charakter a postupne sa stáva inou osobou. Nebudem prezrádzať viac, možno len to, že skladba „Into the Saturnine Realm“ je prvou na albume a môžete ju brať ako taký prológ príbehu, ktorý sa vám chystáme vyrozprávať.

Kedy bude album vonku a v akom formáte?

Album plánujeme vydať tento rok, presný dátum zatiaľ nepoviem. Ak by ste si chceli vypočuť niečo z nových vecí naživo ešte pred jeho vydaním, budeme ich hrať 15. októbra v Kulturáku, 2. novembra v Randali a možno sa do konca roka nájde ešte nejaká akcia. Album bude dostupný určite aj na digitálnych platformách, aj ako CD s bookletom.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/pg/vortexunitsk/
https://vortexunit.bandcamp.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.