Turné Noc Besov XI. sa prevalí naším územím.

Noc Besov - Plagát

V poradí jedenásta časť pohanskej hudobnej akcie Noc Besov tentokrát prinesie viacero zahraničné zoskupenia do viacerých miest Slovenska, Poľska a Moravy. Noc Besov XI. s podtitulom „Pohanské povstania“ predstaví štvoricu kapiel, ktoré spolu precestujú dokopy 7 zastávok.

Noc Besov - Plagát

Noc Besov – Plagát

Od našich východných susedov z Ukrajiny pricestujú dva spolky. Ukrajina už tradične silná základňa pohanského black metalu má čo ponúknuť.
Medzi hlavné kapely teda patrí ukrajinský BALFOR hrajúci svižný black metal s pohanskou tematikou, kde účinkujú hudobníci zo známych spolkov ako napríklad Khors a ex-Hate Forest. Balfor tento rok nedávno vydal nový album „Black Serpents Rising“, ktorý bude na turné predstavovať.

Druhým ťahúňom turné budú ich krajania RAVENTALE, s ktorými má Balfor takmer identickú zostavu. Raventale sa však pohybuje viac v atmosferických black metalových vodách a hlavný mozog kapely Astaroth na živé vystúpenia vzal hudobníkov z Balforu.

Treťou kapelou Noci Besov bude taktiež skupina zo slovanskej krajiny. Po prvýkrát sa v našich končinách objaví kapela VRANI VOLOSA, hrajúca pagan metal v štýle Primordial. Ich posledné dielo „Heresy“ je v recenziách k tejto veličine prirovnávané. Vrani Volosa však zaujmú nie len svojím metalovým vystúpením, ale pre fanúšikov, ktorí prídu na zastávky v dňoch (piatok, sobota) si budú môcť vychutnať aj ich špeciálny akustický set, ktorý si môžu vopred pozrieť na ich DVD „Sailor Songs“.

Poslednou kapelou turné je mladé zoskupenie z Moravy. Hrdí na svoj región a pôvod, hrajúci pagan black metal sú pod názvom DEGORYEN. Kapela dokončuje nový album „Samorost“ a špeciálne si ho budete môcť vypočuť na turné Noc Besov, kde sa bude konať aj pohanské posvätenie ich prvého debutu.

To však nie je všetko, pretože na spomínaných piatkových a sobotných zastávkach sa predstavia aj support kapely.

Na zastávke v Banskej Bystrici (5.5. 2017) sa predstaví folkové zoskupenie KRAHULEC známe fanúšikom už z Noci Besov XI. Prešovskú zastávku (6.5. 2017) príde podporiť čerstvé black metalové zoskupenie ZHOR z východného Slovenska. Zastávku v centre Moravy príde poctiť svojou návštevou nik iný ako kapela ŽREC, známa v tomto kraji takmer každému, kto obľubuje pohanský metal.

Dátumy a zastávky turné sú nasledovné:

5.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské Povstania (Banská Bystrica)
6.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania (Prešov)
7.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania (Rožňava)
8.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania (Brezno)
10.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania | Rudeboy Club Bielsko-Biala
11.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania (Dubnica nad Váhom)
12.5. 2017 Noc Besov IX – Pohanské povstania (Wroclaw)
13.5. 2017 Noc Besov XI. – Pohanské povstania (Brno)

Informácie o lístkoch:
Vstupné počas piatku a soboty (Banská Bystrica, Prešov, Wroclaw, Brno) = 10€
Vstupné na ostatných zastávkach (Rožňava, Brezno, Bialsko-Biala, Dubnica nad Váhom) = 5€

Lístky sú dostupné len na mieste!

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.