Temný výplach DADCARE už ničí!

dadcare_cover

Vo Zvolene sa na povrch vynorila grindová rezanica, ktorá má black metalové chúťky – DADCARE. Ako to celé začalo a o čom je ich debutový album? Prebral som všetko s gitaristom Paťom.

dadcare_cover

dadcare_cover

Aké boli začiatky kapely?
Začali sme spolu pred rokom na jeseň. Chcel som založiť kapelu, tak som hľadal lokálne niekoho na bicie a ozval sa mi Vlado (ex. Pathology Stench). Ďalej to bola klasika. Prebehla prvá skúška, na ktorej to hneď šlapalo, tak nebolo o čom. Na spev som zavolal Domina, hrávali sme predtým spolu. Sme v trojčlennej zostave – gitara, bicie, spev. Za ten rok sa basák veľmi neriešil, nebola núdza.

Čím všetkým ste si museli prejsť aby ste sa dostali k albumu?

Jednoducho sme dali dokopy piesne, čo sme mali a spravili album. Je to dosť rýchle, čo sa týka tvorby piesni. Na jar 2018 sme mali materiál na album.

Ako sa volá?

Názov albumu je v podstate názov kapely.

Kde ste nahrávali a kto sa postaral o zvuk?

Nahrával nás kamoš Šandy alebo CableNestStudio, ako sa sám nazval. Prebiehalo to u nás na skúšobni svojpomocne. Šikovný chalanisko sa postaral o samotné nahrávanie, mastering a celkovú formu nahrávky, za čo sme mu veľmi vďační!

Kto robil cover a čo zobrazuje?

Je to americká vrahyňa Ruth Snyder popravená na elektrickom kresle. Cover som spracoval ja a má symbolizovať verdikt smrti pre všetkých neprajníkov tejto spoločnosti.

V akom formáte vyšlo?

Bolo to zaujímavé, keďže padol od každého návrh na niečo iné – či už spraviť LP-čko, kazetu alebo CD. Nakoniec sme sa rozhodli spraviť CD v počte 100 kusov. V blízkej dobe by sa mali konečne dopiecť, tak najbližší koncert už aj s materiálom!

O čom je lyrická stránka albumu?

Hudba je pre náš ventil, takže texty sú hlavne o negatívnych javoch v spoločnosti, pažravosti, závisti, agresivite, ale tiež o osobných pocitoch a problémoch. Všetky texty sú dielom Dominika a sú po anglicky.

Čo chcete stihnúť v roku 2019?

Máme v pláne spáchať splitko s jednou kapelou, ale o tom potom, to sa ukáže časom. Sú aj nejaké pozvánky na väčšie akcie, preto plne veríme že sa to všetko podarí.

Najbližšie je možné ich vidieť 15.12. na Šurany UG a 22.12. v Banskej Bystrici v Tartarose.

Link na kapelu:
https://dadcare.bandcamp.com/releases

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.