Ťažká hudba na Ťažkom EP. One-man projekt Severeal vydáva prvotinu.

Severeal - Ťažké EP

Popradský hudobník posledné mesiace pracoval na svojej debutovej hudobnej zbierke pod názvom Severeal. Po dvoch singloch zverejnených minulý rok je toto EP pokračovaním hudobnej cesty, ktorá je reflexiou autorovho života a zároveň oslavou života ako takého.

Severeal - Ťažké EP

Severeal – Ťažké EP

EP nesie priamočiary názov Ťažké, pretože je kolekciou piatich piesní, ktoré by sa dali vložiť do metalovej škatuľky. Každá skladba je však iná, nakoľko samotný autor sa pohybuje v rôznych hudobných žánroch. Úvodná Zem má atmosférický nádych, ktorý dopĺňa text piesne. Ten zachytáva obavy z dôsledkov klimatickej krízy, zapríčinenej neudržateľným životným štýlom. Nasledujúca pieseň Červy ide ešte ďalej, a otvorene kritizuje konzumný spôsob života. Nie náhodou je táto skladba najagresívnejšou z celého EP. Súčasťou nahrávky sú aj skladby Tebe a Leviatan. Prvá menovaná je oslavou hudby a druhá poctou svetoznámemu románu Hermana Mellvila o bielej veľrybe. Malým bonusom je záverečná Free T-shirt, ktorú netreba chápať inak ako žart a pripomenutie, že v živote sa netreba brať príliš vážne.

Jednotlivé piesne nevznikali spolu, ale v rôznych časových obdobiach, siahajúcich niekoľko rokov do minulosti. Bolo to minulý rok, keď sa Matúš Genský, stojaci za projektom Severeal, rozhodol vydať ich spolu ako EP.

Ťažké EP je medzizastávkou na ceste k ďalšiemu dôležitému míľniku, celému albumu, ktorý chce Severeal vydať v lete tohto roku.

Severeal je sólovým úletom, pod ktorým Matúš vydáva svoje vlastné nápady. Tie sa buď obsahovo alebo hudobne nehodia do kapiel, v ktorých pôsobí. Hudba Severeal, siahajúca od post-rocku po metalcore, sa snaží ľudí inšpirovať, aby to v živote nevzdávali a napriek všetkým úskaliam ho prežívali naplno.

Názov nahrávky: Severeal – Ťažké EP
Dátum vydania: 18.2.2022

Tlačová správa

Linky na projekt:
https://voltureblog.site123.me/
https://severeal.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCtBxgP3a8ghY6_Fm8k2X9Sw
https://www.instagram.com/severeal.genho/

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.