Tartaros Folk Metal Night


BLODIGA SKALD, STRIGOŇ, ACHSAR, CROSSBREEDS, VOID INN, 4. máj 2018, Rock klub Tartaros, Banská Bystrica

Prvá májová sobota sa bude niesť v znamení folk metalovej noci, ktorá sa bude konať v známom banskobystrickom klube Rock klub Tartaros. 4. mája teda uvidíme na jednom pódiu dokopy päť kapiel, ktoré sa žánrovo pohybujú v pagan/folk a rockovom žánri.

Jednou z dvoch zahraných kapiel tejto noci budú folk metalisti z Talianska pod názvom BLODIGA SKALD, ktorý svoj žáner charakterizujú ako orc folk metal. Minulý rok im vyšiel debutový album pod názvom „Ruhn“.
https://www.facebook.com/blodigaskald/
https://www.youtube.com/channel/UCJAb9Lk1xiIVhjY1iVREaDw

Ďalšia zostava je zo severného Slovenska. Akustická-stredoveká folková kapela STRIGOŇ, ktorá momentálne vydala svoj debutový album pod názvom „Dunaj“.
https://www.facebook.com/Strigonband/

Nasledujúca kapela je v našich končinách už pomerne známou stálicou a sú nimi melodický metal v štýle Ensiferum, samozrejme Levičania ACHSAR. Svoju show znova roztočia v Tartarose približne po roku.
https://www.facebook.com/achsarofficial
https://achsar.bandcamp.com

Posledným slovenským zástupcom bude druhá kapela zo severu, CROSSBREEDS. Folk rock z Krivej má vo svojej zostave pár talentovaných hudobníčok, ktoré si musíte naživo vypočuť a aj pozrieť.
http://bandzone.cz/crossbreeds

Špeciálnym hosťom Tartaros Folk metal Night budú rockeri zo Srbska. VOID INN, hrajú hard rock na čele so šarmantnou speváčkou.
https://www.facebook.com/VOIDINN/
http://www.voidinn.com

Dátum: 4. 5. 2018
Začiatok: 19:00
Vstupné: 10€
Facebook event: https://www.facebook.com/events/150908559022737/

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.