SYSTEMIC DAMAGE a ich nová rúbanica!

SYSTEMIC DAMAGE

Vranovská kanonáda SYSTEMIC DAMAGE sa hlási o slovo! Na svet vypustili dravú skladbu s názvom „To som ja“ a ja som hneď oslovil Matúša, nech nám prezradí, čo sa chystá.

SYSTEMIC DAMAGE

SYSTEMIC DAMAGE

Nová pieseň má názov „To som ja“. Kto je to ten „ja“ a čo chce povedať?

Texty píšem ja (spevák Matúš), takže v každom skrytom či odkrytom význame mojích textov hľadaj mňa. Či už som s tým spojený priamo osobnostne, alebo sa ma každý z mojích textov nejakým spôsobom dotýka. Konkrétne tento text je vyobrazenie toho ako som žil svoj život a za všetko čo som si v ňom narežíroval si nesiem zodpovednosť a následky len ja sám.

Jedna pieseň je vonku, tak hneď prichádza otázka – čo sa chystá? Nový album?

Pred cca dvoma mesiacmi sme nahrali 10 nových skladieb, ktoré výjdu ako split LP s kamošmi CONCUSSA. O vydanie sa postará label Ultima Ratio z Brna. Kedy to presne vyjde, neviem povedať, pretože momentálnou situáciou sa asi veci trošku spomalia. Pevne verím, že po lete sa veci dajú do pohybu.

Skladby:
1. Pozitív-Negatív
2. Neoburžoázia
3. Ty
4. To som ja
5. Dnes a zajtra
6. Chrám zabudnutia
7. Umenie hodnotiť
8. Skutočnosť
9. Systemic Damage
10. Apatia

Kde ste boli nahrávať a aký zvuk ste chceli dosiahnuť?

Nahrávali sme to u nás v skúšobni, v štúdiu Tretradrot, ktoré šéfuje náš gitarista Peter, takže sme mali ideálne podmienky na to, aby sme sa cítili komfortne, a vydali zo seba to najlepšie, čo v danej chvíli v nás bolo. Čas nás netlačil, všetko išlo prirodzene, presne tak ako malo. Myslím, že budem hovoriť za všetkých keď napíšem, že zvuk sme chceli dosiahnuť presne taký aký sme dosiahli. Každý sme mali určité predstavy, poznáme sa roky, presne vieme čo kto od koho očakáva a presne takto sme to všetko dali do tejto nahrávky.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/systemicdamage
https://bandzone.cz/systemicdamage

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.