SUFFOCATION pod Urpínom!

Suffocation

SUFFOCATION, CRANIOTOMY, PERVERSITY, BLOODY REDEMPTION, 15. jún 2018, Banská Bystrica – Tartaros Rock Club.

Suffocation

Suffocation

Mladá, agilná agentúra Loud Farm Booking si po úspešnom koncerte ORIGIN prichystala ďalšiu dávku extrémneho death metalu v Banskej Bystrici. Pod jej taktovkou sa v srdci Slovenska predstaví legendárna americká veličina SUFFOCATION. Toto spojenie brutality a techniky otrasie základmi Tartaros Rock Clubu už v piatok, 15. júna 2018.

SUFFOCATION – technical brutal death metal (USA)
PERVERSITY – death metal (SVK)
CRANIOTOMY – brutal death metal (SVK)
BLOODY REDEMPTION – death metal (SVK)

SUFFOCATION z amerického NY sú na scéne už takmer 30 rokov a boli jednou zo zakladajúcich kapiel brutal death metalu. Po trojici zásadných dosiek z prvej polovice 90. rokov (počnúc „Effigy of the Forgotten“ a končiac „Pierced From Within“) sa síce na chvíľu vytratili zo scény, ale od roku 2002 sú späť v plnej sile. Od návratového CD „Souls To Deny“ (2004) opäť rozosievajú po svete svoje nezastaviteľné blastbeaty, mimoriadne krkolomné technické riffy a celkovo fenomenálne nápady. Jedným z poznávacích znamení SUFFO je jedinečný, brutálne gutturálny vokál frontmana Franka Mullena a hoci ten už s kapelou mimo USA nekoncertuje, náhrada za neho bude nemenej šťavnatá.

Kapela momentálne prezentuje svoj ôsmy album „…Of The Dark Light“ (2017), ale na letných európskych zastávkach si určite pripraví aj prierez staršou tvorbou. Koncert pod Urpínom bude navyše oproti festivalom špeciálny tým, že Terrance a spol. si v pozícii headlinera strihnú plnohodnotný klubový set.

Domácu krv budú reprezentovať tri kapely. V prvom rade CRANIOTOMY, brutal deathová stálica, ktorá v posledných rokoch pritvrdila viac do slamu a úspešne sa prezentuje takmer po celej Európe. Halmovci nám zakvíkajú zrejme to najzvrátenejšie, čo doma máme. Ich zatiaľ posledný počin „Overgorged Flesh Flies Dying Slowly“ vyšiel ešte v roku 2015, ale najnovším prírastkom do rodiny je kompilačná reedícia s názvom „Old Poetry of Rotting Flesh“ (2018).

A koncertný večer otvoria nováčikovia na scéne, old-schoolovo ladení BLOODY REDEMPTION. Tí prídu odprezentovať klasickú tvár death metalu a svoj zatiaľ jediný album. Minuloročný debut im „Infected Minds“ vyšiel pod hlavičkou Support Underground a sentimentálne odkazuje na 90. roky napr. vo Švédsku.

Ako náhrada za PROFANITY Vám predvedú temný death metal PERVERSITY z Prešova!

Táto extrémna hudobná jazda sa uskutoční už 15. júna 2018. Miestom činu bude Banská Bystrica – Tartaros Rock Club.
Začiatok koncertu je stanovený na 18:30, prvá kapela to odpáli od 19:00.
Vstupenky zakúpite priamo v klube za 17 € a v sieti Predpredaj.sk za 18 €. Vstupné na mieste bude 20 €.
Hracie časy nájdete už čoskoro na FB udalosti.

PR: Marek „Fajo“ Falat / Betrayers Of Blood

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.