Stercore | Abyss Above | Sinner Self | 28.8.2021


Stercore | Abyss Above | Sinner Self

Collosseum Club, Košice | 28.8.2021

Neuveriteľné, naposledy som bol na koncerte (a teda natáčal video) pred rokom, doma v Rožňave, na domácich Renaissense.

Teraz sa naskytla príležitosť doslova po roku, takmer na deň presne, v Košiciach v najlepšom klube Collosseum, to som si predsa nemohol nechať ujsť!

Prvá kapela – domáci košičania – mládenci Sinner Self, nás rozdupali na sračky. Energie na rozdávanie, prejav miestami neistý, no čo si budeme, každý nejako začínal, viď. staršie video Abyss Above, že? Každopádne som rád, že vyrastá ďalšia generácia muzikantov a ohlasujú nové EP, tešíme sa na to. I keď „karate kids“ pri pódiu nepochopím nikdy, ale čo ja starý „boomer“ o tom môžem vedieť. Ale za to viem určite že používať hlášku: „Poďte bližšie!“ príliš často, má skôr opačný efekt. Napočítal som to presne 666 krát!

Čo sa týka druhej kapely Abyss Above z Prešova… nó… tak tu nám hoši trošku povyrástli, dokonca aj hudobne, pódiový prejav znie oveľa vyzretejšie, ba aj zľahka experimentálne. To už narážam na ich nové EP rozobraté mojim kolegom Lukášom TU. Energia, dravosť, až taký zverský prejav frontmana, dopiče! Ale dobre, EPčko sa mi dostáva podkožu, a koncert som si užil. Teší ma že, kapely ktoré som videl pred rokmi, hlavne tie mladé, stále fungujú a napredujú.

Stercore – už snáď ani nemusím predstavovať. Rozmýšlam či som ich niekedy vôbec videl naživo, nespomínam si. Pamätám si ale ich albumové začiatky, a mal som pocit že sa v tom deathcore nejako začínajú strácať a zamotávať. No dnešná hudba kapely Stercore je v plnej sile, pridali na samploch, na melodičnosti, až hitovosti a single na nás sypú jedna radosť. A čo naživo? Mal som z toho zmiešané pocity. Na jednej strane som si užíval dravosť kapely aj melódie samplov, na druhej strane som bol práve z toho zmätený. Ženský vokál, mužský čistý spev, a všetka melodika pochádza práve zo samplov. Stále som hľadal kto to spieva. kto dáva backing vokály. Nikto nič, ide to samo. Dúfam že to nebol úplný playback. Aby ste ma nepochopili zle. Ja sample milujem. Elektroniku, pazvuky, všetko. Do pozadia, doplnok, super, na spestrenie, samozrejme! Tu som ale mal pocit že sample majú hlavné slovo. Som si istý že na štúdiovej nahrávke to bude fungovať výborne a už teraz viem podľa singlov, že ma to bude aj baviť. Napríklad taká skladba RIP, stále som si melodiu po koncerte „hmmkal“. Ale naživo to pôsobilo na mňa zvláštne.

Ďakujem všetkým kapelám za skvelý zážitok a klubu Collosseum za to že prežil túto hnusnú dobu!

A tu sú videá, ktoré sa mi podarilo nahrať. Viac toho nemám, toto je kompletka!

Stercore

Abyss Above

Sinner Self

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Prihlásiť sa na odber videí na Odysee.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Pavol Šubert

Pavol Šubert   Základný kameň a technická stránka projektu Hlukoskop. Oddaný fanúšik, zberateľ fyzických nosičov, neutíchajúci hľadač hudobných pokladov a prototyp životného štýlu metal. Ideu podpory našej scény chce zhmotniť v podobe videí prezentujúcich náš underground pod lupou. Jeho oko odhalí zákutia našej scény, pozri sa aj ty jeho pohľadom!