Spojenie chorobného a úletového s desivým a brutálnym. CONSTIPATION a NECROTOMB vydajú spoločný split!

Necrotomb, Constipation split

Slovenský underground čoskoro privíta zaujímavý počin. Dva hnilobné a brutálne projekty, CONSTIPATION a NECROTOMB, spojili sily a v apríli vydajú spoločný split album. Pri tejto príležitosti som sa rozhodol, že aj ja spravím split rozhovor. Na konverzáciu som pozval Dodi-ho (CONSTIPATION) a Janeka (NECROTOMB) a položil im spoločné otázky. Čo mi prezradili? Všetko podstatné!

Necrotomb, Constipation split

Necrotomb, Constipation split

Ahojte! Do sveta príde split kapiel NECROTOMB a CONSTIPATION. Prečo ste sa rozhodli pre splitko? Čím vás oslovila druhá kapela?

Dodi: Ahoj Luky a banda Hlukoskopu. Keď sme mali už nahratý náš matroš CONSTIPATION, vedel som, že samostatne to vydať nebude práve to najlepšie. Oveľa zaujímavejšie, aj pre fans, bude hľadať druhú bandu podobne úchylnú ako sme my. Práve u vás som čítal info o projekte NECROTOMB, ktorý v približne rovnakom čase hodil von svoje promo. Bol to ako magnet, ktorý nás ku sebe pritiahol, haha. Páčilo sa nám, že dva slovenské projekty pôjdu pekne takto spolu na jednom CD. Možno sa mýlim, ale neviem o podobných nahrávkach na našej scéne. CONSTIPATION je skôr chorobný a úletový a NECROTOMB je desivý a brutálny. Verím, že sa to bude pekná kombinácia na tomto Fucking Morbid Splite!

Janek: Čau Lukáš a celý Hlukoskop! Nuž úprimne, ja som prišiel k splitku ako slepé kura k zrnu. Vypustil som vonku dve skladby svojho projektu NECROTOMB, pár ľudí to pochválilo, pár ľudí to zaujalo, nuž a o niekoľko dní ma kontaktoval aj Ďuro Haríň a Dodi s ponukou, ktorá sa veru neodmieta. Na splitkách je dobré to, že za jedné peniaze dostaneš dve kapely, síce s kratšími materiálmi, ja osobne si však myslím, že takto je to v poriadku. Nuž a čím ma oslovili CONSTIPATION? Svojou hnilobou a svojským poňatím grind/deathu. Takto to mám rád!

Album vyjde pod Immortal Souls Productions. Ako ste došli k spolupráci?

Dodi: Jura poznám veľmi dobre a cítil som dopredu, že bude za tento výtvor všetkými desiatimi. Jeho odpovede boli ako – delo, super, páči sa mi to, urobme to, masaker a podobne. Prezradím, že o náš matroš mal záujem aj jeden český label, ale až niekedy na rok 2021. V podstate som od začiatku vedel že to urobíme cez ISP, ale chcel som si trocha urobiť prieskum trhu. Predsa len ide o okrajový žáner aj pre metalistov.

Janek: Opäť ako to spomínané slepé kura. Dodi s Jurajom pripravili svoj plán, ktorý mi proste predostreli, mne neostávalo iné len súhlasiť. ISP funguje na scéne cez 20 rokov, Juro má naozaj silné kontakty, dovolím si tvrdiť, že aj stabilné zázemie.

Akými piesňami ste prispeli na nahrávku?

Dodi: My máme 11 songov. Niečo je po slovensky, pár po anglicky a dokonca jedna nemčina. Texty nebudeme uverejňovať, ale sem tam hodím niečo v rámci proma do éteru. Top názvy sú „Yellow on the Snow“, „Sexrex“ či „Klystír song“, haha…

Janek: Ja som bol vo švungu s NECROTOMB, mal som pripravených celkom dosť nápadov, a keď padla dohoda na vydanie, do mesiaca som materiál nahral a dal dokopy, plus pridal intrá. Dokopy sa na splitku bude nachládať 8 NECROTOMB vecí, z názvov spomeniem „Zombie Bitch“, „Slowly Rotten“, či „Mutilated“. Čiže samá romantika.

Obal splitka je tak správe UG „oldschoolovo“ špinavý, kto ho robil a čo na ňom všetko objavíme?

Dodi: Tiež ako magnet ma pritiahol motív od Hansa (brat speváka PERVERSITY, ktorý pracuje pod menom Dis- Art design). Už sme to len doladili a dali mu pár pripomienok. Veľmi sa mi to páči a som rád aj za ten hajzel vzadu na obale, haha. Janek a Juro boli tiež spokojní, keď videli finálny obal a vnútro obalu.

Janek: Obal mal na starosti Dodi, resp. jeho známy, čo napokon Dodi už vyššie spomenul. Mne neostáva iné len skonštatovať, že je drsný a že sa mi naozaj páči. Teším sa, keď ho uvidím vytlačený na papieri. Ozaj skvelá práca!

V akom formáte vyjde splitko a kedy sa na neho môžeme tešiť?

Dodi: Dátum vydania je apríl 2020 a bude to klasické CD s priesvitným stredom. Spolupráca s Janekom je na parádu. Svoj matroš pripravil a nahral všetko podľa dohody. Teším sa niekedy na osobné stretnutie a poriadne poldeci. Pozdravujem aj Juraja Immortala a Hlukoskop bandu. Stay metal sick!

Janek: Apríl je ten správny čas na to, aby ste do svojich telesných schránok pustili tento záhrobný páchnuci kotúč. CD formát je štandard, aj zberateľský kúsok, zároveň podpora kapiel a vydavateľa. Juro – mockrát vďaka za toto vydanie! Verím, že ľudia album podporia. Ďakujem.

Ak máte chuť na viacej informácií ohľadom CONSTIPATION, prečítajte si rozhovor TU.
Taktiež, ak vás zaujíma projekt NECROTOMB, viacej informácií nájdete TU.

Linky na CONSTIPATION:
https://constipationgrind.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/channel/UCjzH2PMiDjomXq1SFX_UBgg/featured

Link na NECROTOMB:
https://www.youtube.com/watch?v=lxJeRcFWERw&feature=emb_title

Linky na vydavateľstvo:
www.slovakmetalarmy.sk
www.facebok.com/slovakmetalarmy/
www.immortalsouls.sk
https://www.facebook.com/ImmortalSoulsProductions/
https://slovakmetalarmy.bandcamp.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.