SPERM OF MANKIND a ich nové splitko.

Sperm of mankind

Grinderi SPERM OF MANKIND vypustili na svet nové splitko s PIGTAILS. Na pár informácii som zavolal Peťa, nech nám to priblíži.

Sperm of mankind

Sperm of mankind

Ahoj, ako to celé vzniklo?

Ahojte, som Peťo, gitarista z SPERM OF MANKIND. Takže porozprávam dačo o tom našom novom splitku. Došlo k nemu tak, že John Pigtails nám napísal na Facebook po tom, čo sme nahrávali song na Ahumado Granujo tribute, ktorý riešil, že či s ním nedáme niekedy v budúcnosti splitko. Keďže sme mali pár nových nikde nepoužitých songov, tak nebolo o čom. Pár vecí sa ešte dorobilo a mohlo sa nahrávať. Songov je celkom šesť, z toho jeden je cover od skupiny BILE a dva sú songy, ktoré sme sa rozhodli nahrať, keďže dovtedy boli len tak na nete ako promo.

Ako ste to nahrávali?

Nahrávalo sa zas a opäť štýlom DIY, čo znamená, že žiadne štúdiá, všetko svojpomocne. Sčasti to tak riešime, kvôli tomu, že sa ušetrí a sčasti, pretože máme plnú kontrolu nad tým ako chceme, aby sme na nahrávke zneli, aj keď to nie je dokonalé, sme to my na sto percent. Nahrávanie tohto splitka prebiehalo asi nejak tak, že sa najskôr nahrali bicie a skúšobná gitara u nás v skúšobni. S nahratím bicích nám pomáhal Oliver z kapely LUTRA, ktorý nám nielenže zapožičal mikrofóny a mixpult na nahratie bicích, ale nám aj masívne helfol, aby tie bicie už v surovom stave zneli skvele a čisto. Potkan je donútený hrať bez metronómu nech to má groove a zmeny tempa, lebo tak to máme radi. Po nahratí bicích nasledovalo prvé čistenie, prvá postprodukcia a prvý dočasný mix na bicích. Do toho som nahral doma gitaru rovno cez zvukovku do notebooku a nazvučil som ju digitálnymi pluginmi. Ďalej sme sa všetci stretli v skúšobni a nahrala sa Tomášova gitara a Radova basa, ako čistý signál. Toto je mimochodom prvá nahrávka, kde sa nachádzajú veci ladené inak než v A-čku, dropli sme dva songy na basové E-čko a ktovie kam to ešte bude klesať. Keď sú nástroje nahraté, opäť sa zbavujem svojho sociálneho života a večeri trávim pri notebooku mixovaním a nastavovaním zvuku. V tejto fáze už sa snažím zvuk nastaviť tak aby znel cca tak ako chceme, aby znela finálna nahrávka. Priebežne posielam nahrávky chalanom aby sa vyjadrili a postupne upravujem. Potom prišli na rad vokály. Roman a ptich shifter, krása. Avšak okrem pitch shifteru na tomto splitku je aj pár momentov s inými tipmi vokálu. Miestami krátke textové výkriky a potom riadny nechutný pitch shift bordel, tak to máme radi. Potom zasa nasleduje mix a na záver master, nech to celé dostane grády. Celý tento proces nám trval cca rok a pol, už sme starí kokoti.

Čo prišlo ďalej?

Nahrávky sa potom posielali aj s bookletom mailom do Brazílie do Cadaver prods. Potom začal mierny chaos, keďže z vydavateľstva nám nikto neodpovedal a mali sme pár fajných koncertov, kde už sme split chceli mať v ponuke. Tak sme písali a písali, potom sme písali Pigtailsovi a nikto nič nevedel, či a kedy to vyjde. Tak sme si limitovaný počet splitka natlačili a vydali sami na CD a dá sa kúpiť u nás buď na facebooku, že nám napíšete, alebo na koncertoch. Plus postupne releasujeme celú našu stranu na youtube a nedávno sme sa dozvedeli, že teda split vyjde aj oficiálne na Cadaver prods v októbri tohto roku, tiež na CD.

Ako vidíte blízku budúcnosť?

Čo sa týka vízií do budúcnosti, tak začneme pomaličky zbierať matroš a dávať dokopy druhé fullko. Takže to v najbližšej budúcnosti bude asi naša kapelná priorita a samozrejme ak budú nejaké zaujímavé koncíky, na ktoré budeme pozvaní, tak čo to zahráme aj naživo.

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/Sperm-Of-Mankind-184552611976/
https://myspace.com/spermofmankind

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.