Slovenský MORTICIAN! Alebo ako NECROTOMB dáva poctu tejto legende.

NECROTOMB

Janek z death metalových BLOODCUT nemá chuť oddychovať. Rozhodol sa, že dá poctu legendárnym MORTICIAN a to tým najlepším možným spôsobom – novým projektom. Pomenoval ho NECROTOMB a do sveta rovno vypustil dvojskladové demo. Jednu vec mám rozhodne musím povedať – tá nahrávka Vám natrhá črevá! Ako je to s jeho vzťahom k tejto kapele, ako to celé začalo a ako vidí budúcnosť NECROTOMB. O tom všetkom sme spolu s Janekom prehodili pár slov.

NECROTOMB

NECROTOMB

Ako vznikla myšlienka dať poctu legendárnym MORTICIAN pomocou nového projektu?

Myšlienka „napodobniť“ hrobníkov MORTICIAN u mňa žije už pár rokov, takisto ako myšlienka spraviť milión ďalších vecí, ale tak naozaj odhodlane som sa do toho pustil až teraz, keďže BLOODCUT stojí na mieste, netvorím nič nové ani nemáme skúšky. Vravím si – treba robiť muziku riadne tvrdú.

Ako si sa stretol s touto klasikou a čo pre teba znamenajú?

Veľmi dobre si pamätám, keď bratranec doniesol na kazete nahratý album „Hacked Up for Barbecue“, pecka, ktorá vtedy nemala obdoby, priznám sa, skladby, ktoré majú dlhé intrá preskakujem, ale ostatné mám rád pre ich brutalitu a morbídnosť. Chápem slová ľudí, ktorí tú muziku nazývajú primitívnou, strojovou a podobne, ale ja ich mám rád kvôli ich morbídnosti a temnote a taktiež mám rád prebasovanosť.

Ako vzniklo toto demo?

V priebehu pár večerov som dal dokopy bicie a gitarové riffy, následne som nahral skladby. Na nahrávke som chcel zachovať pôvodný zvuk automatu, bez je presamplovania kvalitnejšími zvukmi. Riffy som sa snažil robiť naozaj jednoduché a ľahko čitateľné.

Kde si bol nahrávať?

Nahrávanie prebehlo na skúšobni, finalizáciu som si robil doma sám, intrá som použil z dvoch hororových filmov.

Chceš vydať s NECROTOMB plnohodnotný album? Poprípade posunúť projekt do úrovne kapely?

Čo chcem z NECROTOMB spraviť? Hmm…dlhšia nahrávka sa už pripravuje, čiže opäť nejaké demo či promo vonku vypustím, ale myslím si, že ostane len pri tých nahrávkach. Nikdy nehovor nikdy, samozrejme, účelovo však ľudí nehľadám a neoslovujem resp. budem uvažovať o oslovení minimálne speváka, ktorý by dodal nahrávke hlbší vokál, ako mám ja sám. Rád by som aby to bol naozaj hlboký murmur a ten ja dosiahnuť neviem.

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.