Slovenská heavy metalová legenda 80. rokov, MAKAR ČUDRA, hlási návrat

Makar Čudra 2020 (fotka od Nina Ševcová)

Úspešná slovenská heavy metalová kapela konca 80. rokov MAKAR ČUDRA so slávnym hitom Strigy na sabbath , v ktorej začínali napríklad: muzikálový spevák Peter Slivka, gitarista Vlado „Jerzy“ Jurča (Slobodná Európa, Extip) či kráľ šlágrov Otto Weiter, sa vracia na scénu. V novej zostave, s novým hlasom a okrem klasických hitov aj s novými metalovými peckami.

Makar Čudra 2020 (fotka od Nina Ševcová)

Makar Čudra 2020 (fotka od Nina Ševcová)

Kapela je ako po celú históriu vedená gitaristom a autorom všetkých skladieb „majstrom Makar Čudra“ Ivanom Kutným. Novým spevákom sa stal Harvey Havran (The Karnsteins, Daggerose, Bosorak, ex – Strygon), o druhú gitaru sa stará Rado Nedbálek (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, Janesession, ex – Strygon), basovú gitaru obsluhuje Vlado „VH – One“ Harasník (Janesession) a za bicie sa posadil Marek „Marc B.K.“ Kučera (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, The Karnsteins, Janesession, Daggerose, Tits of your girlfriend, ex – Extip).

Makar Čudra behom mesiaca jún nahráva nové EP, ktoré bude šíriť nie len na CD, ale aj na elektronických platformách. Behom leta sa objavia na pár koncertoch na Morave. Oficiálna domáca premiéra sa bude konať v bratislavskom Randal Clube 26.9. o 19 00 hodine.

Ďalšie informácie a kontakt pre usporiadateľov nájdete tu:
http://www.makarcudra.sk/
https://www.facebook.com/makarcudraheavymetal/
https://bandzone.cz/_113835

Zostava:
Ivan „Makar Čudra“ Kutný – sólová gitara, vokály
Harvey Havran – sólový spev
Rado Nedbálek – sólová gitara, vokály
Vlado „VH – One“ Harasník – basová gitara, vokály
Marek „Marc B. K.“ Kučera – bicie nástroje, vokály

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.