SLIGHT LIE a ich porcia moderného heavy metalu

SLIGHT LIE - Countdown

Aj melodická divízia metalu u nás rodí nové prírastky. Jednou z nich je mladá kapela SLIGHT LIE, ktorá opisuje svoju hudbu ako moderný heavy metal. Nedávno vydali album „Countdown“ a tak som ich oslovil, nech mi predstavia kapelu a ich nový album.

SLIGHT LIE

SLIGHT LIE

Ako ste sa ako SLIGHT LIE začínali?

Počiatky SLIGHT LIE siahajú do roku 2011, kedy Demo a Katarína začali realizovať svoju vidinu kapely s ženským vokálom, ktorá by nebola milióntou kópiou EVANESCENCE. Prvá ako-tak stabilná zostava (Katarína – spev, Demo – gitara, Hužvak – gitara, Kayso – basa, Marko – bicie) odohrala svoj prvý koncert zhruba o rok neskôr. Po ďalších viac aj menej úspešných vystúpeniach, vrátane niekoľkých zastávok turné ako support skupiny METROPOLIS, sa kapela zatvorila do štúdia, aby nahrala svoj prvý album „Last Poem“ (2013), počas ktorého jej rady opustil Hužvak, promptne nahradený Igorom. Nasledovali ďalšie koncerty a ďalšie kolotoče v line-upe, až napokon ostal ako jediný pôvodný člen Demo. Problémy s nájdením novej vokalistky si vyžiadali radikálne riešenie – angažovanie vokalistu. S Petrom za mikrofónom po oťukaní sa na ďalších koncertoch nahrali SLIGHT LIE v roku 2017 digitálne bezmenné EP a konečne o dva roky neskôr aj druhý album, tentokrát už aj na CD – „Countdown“. V súčasnosti vyzerá zostava takto: Peter – spev, Demo – gitara a doprovodné vokály, Igor – gitara, Rado 1 – basgitara a Rado 2 – bicie.

Ako by ste popísali svoju hudbu?

Hudobne sa kapela SLIGHT LIE pohybuje vo vodách modernejšie poňatého heavy metalu s jemnými náznakmi metalcore-u (alebo si to aspoň členovia myslia) s dôrazom na zapamätateľné refrény a priamočiare riffy.

Čo sa nachádza na albume a v akom formáte vyšiel?

Album „Countdown“ je prvým, ktorý vyšiel aj na fyzickom nosiči. Obsahuje tri nové skladby + intro a všetkých päť piesní, ktoré vyšli ako (už spomenuté) EP. Cieľom bolo primárne dať svetu o sebe vedieť niečím hmatateľným, ale aj mať čo ponúknuť na koncertoch ako možnosť podporiť kapelu.

Vydali ste si to sami, či chcete osloviť aj vydavateľstvá?

„Countdown“ vyšiel vo vlastnom náklade, no kapela ním plánuje osloviť aj vydavateľstvá.

Kde ste boli nahrávať?

Album bol nahraný v popradskom štúdiu u Martina Barlu (ASTAROT, PYRIMOR), ktorému sme zverili do rúk aj mix a mastering. Výnimkou sú intro a Gwen, tieto songy nahral aj zvukovo sfinalizoval Demo.

SLIGHT LIE - Countdown

SLIGHT LIE – Countdown

Kto robil cover a akú má myšlienku?

Autorom obalu je Lukáš „Zeus“ Trón (IRIA, MERGED IN ABYSS, CONSTIPATION) a spája sa s textom titulnej skladby. Ten poníma o neutešenej budúcnosti planéty, za ktorú môže, pochopiteľne, človek a jeho bezhraničná chamtivosť.

O čom vraví lyrika ostatných piesní?

Lyrická stránka ostatných piesní zabŕda do tém medziľudských vzťahov, boja s vnútornými démonmi, ale nájde sa miesto aj pre odľahčený zombie motív vo „Welcome To Ravenholm“ alebo príbeh o chorobnej posadnutosti krásnou Gwen.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/SlightLie/
https://slightlie.bandcamp.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.