SINNER SELF: O novom klipe a EP

SINNER SELF - IMY

Deathcoroví SINNER SELF vypustili do sveta zaujímavý a krvavý videoklip k piesni „IMY“. Hudobne sa chalani okrem vôd metalcoru/deathcoru jemne namočili aj do riek progresu, čo budete môcť počuť už v tejto novej piesni. Viac vám už prezradí vokalista Boris.

SINNER SELF - IMY

SINNER SELF – IMY

Natočili ste nový klip k čerstvej skladbe „IMY“. Čo znamená táto skratka?

Zdravím čítateľov Hlukoskopu. Skratka IMY v sebe zahŕňa celkovú myšlienku, ktorú je možnú vycítiť nielen zo songu samotného ale je ju takisto možné vyčítať z textu. Prezrádzať čo presne táto skratka znamená nebudem. Necháme to ľudí, nech si to interpretujú sami.

Klip by sa dal rozdeliť na dve časti – koncertnú a dejovú. Prečo ste zvolili takúto verziu a nie napríklad – iba príbeh?

Počas toho ako sme vytvárali scenár pre klip, padlo veľa rôznych návrhov ako by sme mohli klip vytvoriť. So scenárom samotným sme mali takisto pomerne dosť problémov, čo sa nápadov týka. Rozhodli sme sa klip rozdeliť na tieto dve časti, pretože sme ľuďom, ktorí nás ešte nepoznajú chceli predstaviť členov kapely. Pre príbehovú časť sme sa rozhodli kvôli obohateniu klipu nie len o nové tváre (hercov) ale takisto aj o nové lokality, v ktorých sa klip natáčal. Obe časti tak v rámci našich produkčných možností čo najlepšie podporujú myšlienku songu.

Koncertnú ste nahrávali vo svojej skúšobni?

Nie. Koncertnú časť sme nahrali za jeden deň u mojej sestry v garáži. Bola na toľko láskavá, že nám poskytla svoju enormne obrovskú garáž ako priestor pre natáčanie klipu. Za čo jej veľmi pekne ďakujeme.

Príbehová časť sa kde natáčala? Čo rozpráva krvavý príbeh?

Celý klip sa točil prevažne v okolí Košíc. A to konkrétne v Myslave a Baške. Keďže song samotný je o zlomenom srdci, snažili sme sa aby aj príbeh, ktorý bude v klipe zachytený odrážal čo najlepšie práve túto myšlienku. Snažili sme sa metaforicky pomocou obrázkov odprezentovať to, ako sa človek nevie zbaviť niektorých pocitov a myšlienok, keď si prechádza práve týmto obdobím.

Klip vyšiel na veľkom youtube portáli BeheadingTheTraitor, kde nájdeme klipy aj LORNA SHORE či ACRANIA. Ako ste sa tam dostali?

K tomuto kanálu sme sa dostali po analýze našich možností a po vlastnom prieskume ešte pred tým, než sme vydali náš úplne prvý singel “Final Judgement”. Zatiaľ máme na tomto kanáli všetky songy, no náš ďalší song “Butcher” chceme na skúšku nahrať na iný kanál. Uvidíme ako sa na ňom bude mäsiarovi dariť a podľa toho sa rozhodneme, čo ďalej. YouTube je pre nás druhoradý, primárne sa zameriavame na Spotify.

Až teraz som si, vďaka klipu, uvedomil, že máte dvoch spevákov. Ako ste sa k tomu dostali a prečo?

Aj práve preto sme sa chceli ľuďom predstaviť prostredníctvom klipu. Tí čo nás nepoznajú, o tom nemajú ani šajnu. Dostali sme sa k tomu tak, že keď Rado (synth/klávesy) zakladal kapelu, mal predstavu o tom, koľko a akých členov by kapela mala mať. Najprv bol v kapele vokalista len jeden, a to Kyjo. Ak by plán nevyšiel a druhý vokalista by sa nenašiel, tak by kapela mala vokalistu len jedného. Po nejakom čase fungovania kapely, som bol pozvaný na skúšku a od vtedy má kapela vokalistov dvoch. Pomáha to nie len rôznorodosti vokálov ale aj songov. Kyjo má podchytené výšky a ja (Boris) zase growly. Povedal by som, že je to veľmi zdravý mix a tým, že máme podobný tón hlasu, sa aj veľmi dobre dopĺňame. Takisto nám to pomáha aj na koncertoch, pretože nemusíme screamovať nonstop. Máme pauzy na doplnenie staminy, počas toho, ako spieva ten druhý.

Pieseň sa bude nachádzať na chystanom EP. Čo nám viete k nemu prezradiť?

EP má názov “PRIMUM”. Prvým songom, ktorý ľudia z tohto EP môžu počuť je “IMY”. Po ňom následuje “Butcher” a následne “Collapse”. Súčasťou EP teda budú tieto tri nové songy a dva, ktoré sme už vydali, čiže “Final Judgement” a “Last Time”. Celé EP si ľudia budú môcť vypočuť už 10. septembra 2021. Pre viac informácií ohľadom kapely a jej releasov, jednoznačne odporúčam sledovať naše sociálne siete (www.linktr.ee/SinnerSelf). Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať za rozhovor a verím, že sa ľuďom naše prvé EP “PRIMUM” bude páčiť. Nadreli sme sa na tom a dúfame, že to ľudia ocenia. Peace.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/sinnerself/
https://ffm.to/butcherss

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.