SECRET SESSION vydáva nový album s názvom „Dancing in the Liquid Light“

Secret Session - Dancing in the Liquid Light

Dnes sa dozvieme niečo nové k druhému albumu SECRET SESSION.

Secret Session - Dancing in the Liquid Light

Secret Session – Dancing in the Liquid Light

Druhý radový album skupiny Secret Session je výnimočný hneď v niekoľkých ohľadoch. Nevznikol v nahrávacom štúdiu, ale naživo pred obecenstvom v Banskej Bystrici za spoluúčasti medzinárodného umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca. Etablovaná kompánia (ktorú chcel svojho času ex župan Kotleba zrušiť…) a médium súčasného tanca sa ukázali ako funkčný a nenásilný nástroj, na rozšírenie/obohatenie silného obrazotvorného potenciálu hudby Secret Session.

6 profesionálnych tanečníkov z krajín ako Čile, Poľsko, Cyprus, Malajzia a Slovensko si na skladby kapely pripravilo pestré tanečné choreografie, ktoré pretkali teatrálnymi vsuvkami a spontánnymi improvizáciami. Výsledkom bol synkretický živý zážitok spájajúci duch hudby, tanca, pohybu a v neposlednom rade výtvarného umenia. Vystúpenie totiž svojimi kúzelnými projekciami sprevádzala dvorná „meotaristka“ skupiny Iva Macková. Mnoho z toho vidieť aj v klipe k piesni Emperor´s Daughter, ktorý plní funkcie reportáže z tohto večera.

S vedomím, že sa bude jednať o posledný koncert momentálnej zostavy sa skupina rozhodla toto rozlúčkové vystúpenie nahrať a vybraný materiál vydať v podobe novej dosky. Sú na ňom všetko predtým nepublikované skladby, ktoré nevyšli na prvotine „Fish Flying“. Na ploche 45 minút v siedmych rôznorodých piesňach skupina ponúka svoju autentickú zmes chytrej kompozície a improvizácie s dôrazom na melodickosť, atmosféru a feeling. Textovo sa piesne spievané po anglicky zaoberajú mnohými aktuálnymi témami a „krízami“ – vzťahovou, morálnou, klimatickou, hodnotovou, systémovou… Nič na nahrávke nie je dodatočne dohrávané, či prespievané, poslucháč tak môže počuť a zažiť skupinu čo najozajstnejšie.

Secret Session

Secret Session

Album skupina vydáva v spolupráci so začínajúcim lokálnymi vydavateľstvom Mesiac Records, ktorého zakladateľ Vigo Vigaš (ex Lunárne legendy, Regale) nahrávku zároveň s citom pre dynamiku a detail mixoval a mastroval. Fyzicky album vychádza ako limitovaný CD digpicak s prekladmi textov a digitálne je dostupný na streamingových službách.

Paralelne s prácami na „Dancing in the Liquid Light“ sa okolo kapelníka Pa(b)la Gajdoša sformovala nová zostava skupiny, zložená z talentovaných hudobníkov rôznych žánrov (džez, bosa nova, punk, folk…) z Banskej Bystrice a okolia, kde má skupina momentálne svoj nový tábor. Počas lockdownov tu „pod rúškom“ vznikli a nahrávali sa ďalšie nové skladby, nenápadne obohatené o nové umelecké prvky a senzibility. Práve v tomto období už kapela finišuje posledné detaily nasledovníka „Dancing“, ktorý sa bude pýšiť dvomi bicími sadami hranými súčasne, tromi gitarami a saxofónom. Celý proces z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Po niekoľkých letných koncertoch sa skupina pripravuje na jesenné klubové vystúpenia, na ktorých odznejú piesne zo všetkých troch albumov.

Užitočné linky:

Sociálne siete kapely:
FB: www.facebook.com/secretsessionsk
IG: www.instagram.com/thesecretsession

Videá súvisiace s albumom:
Klip Emperor´s Daughter: https://www.youtube.com/watch?v=ZPIv2N3zb3E
Album trailer: https://www.youtube.com/watch?v=GU8ObUry8sY

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.