RUNNER prichádza s energickou novinkou

RUNNER

Kapela RUNNER predstavuje singel „Otáznik a výkričník“.

RUNNER

RUNNER

RUNNER sa s novým a moderným soundom vracia ku svojim power metalovým koreňom. Skupinu tvoria: speváčka Žaneta Gužáková, gitarista Richard Gužák, gitarista Daniel Chovanec, basgitarista Milan Chovanec a bubeník Peter Cvengroš. Hudbu zložil Richard Gužák, energický, rýchly song otextoval renomovaný textár Vlado Krausz.

„Je to Vladov nadčasový text, veľmi aktuálny v tejto dobe, pretože nad človekom, či ľudstvom visí množstvo otáznikov a výkričníkov! Človek je len malou čiarkou, alebo bodkou vo víre viet, fráz a diania okolo nás, ale aj tak si má každý letieť za svojimi snami, z pivníc do výšin cestami vtákov“, približuje obsahovú stránku piesne speváčka Žaneta.

Bicie sa nahrávali v štúdiu JV music v Spišskej Novej Vsi, všetky gitary a spevové linky nahrali muzikanti vo vlastnom štúdiu RUNNER v Malinove. Produkciu, mix a mastering mal na starosti Martin Barla, ktorý aj zaranžoval bicie.

„Výnimočne v tomto songu sme gitary podladili až o 2 tóny nižšie, čo dodalo skladbe údernosť a temný ráz“, opisuje podrobnosti nahrávania gitarista Daniel.

V priestoroch starého kúpaliska v Kráľovej pri Senci sa v štýle „hollywoodských“ produkcií plných záberov z vtáčej perspektívy natočil efektný videoklip. Deň pred nakrúcaním prišla Žaneta s nápadom oživiť scénu množstvom hliníkových konštrukcií, takže chlapci si pri stavbe a búraní dobre zaposilovali. Režisér a kameraman Stanislav Gužák objednal na nakrúcanie milé spestrenie – v klipe „účinkuje“ Plamienka driemavá (nazývaná Fiona).

Na toto s úsmevom spomína speváčka, “scény so sovičkou sme museli natočiť rýchlo a väčšinou na prvýkrát. Fiona za každý herecký výkon dostala maškrtu, rýchlo sa najedla a potom sa jej lietať veľmi nechcelo. Navyše sovičkin majiteľ Ján Šenkýrik z miniZOO Devín sa bál, že ak mu nasýtená vyletí na strom, tak dole zletí až o pár hodín, keď vyhladovie.“

RUNNER okrem iného nahráva songy na nové CD, ktoré bude mapovať doterajšiu tvorbu kapely, ale bude obsahovať aj úplne nové songy, vrátane aktuálneho singla. Naplánované sú už aj vystúpenia na festivaloch v Čechách aj na Slovensku.

Link na kapelu:
https://www.youtube.com/channel/UCGuxp6Toy9GMofXIIYEV8pg/featured

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.