REALMS OF CHAOS splodili beštiu „The Seed“

REALMS OF CHAOS - The Seed

Extrémni death metalisti REALMS OF CHAOS vypustili do sveta čerstvú pieseň „Another Day, Another Skin“, ktorá doslova trhá uši svojou nezastaviteľnou agresivitou a temnou atmosférou. Skladba slúži ako predvoj k chystanému albumu „The Seed“, tak som rovno oslovil Martinusa, nech nám o ňom povie viac.

REALMS OF CHAOS - The Seed

REALMS OF CHAOS – The Seed

Album ste pomenovali – „The Seed“, prečo práve tento názov?

Názov „The Seed“ prišiel do plánu po skladbe s rovnakým názvom. Avšak význam názvu sa nezhoduje s významom textu skladby. Náš album je kvázi semiačko, ktoré ideme zasiať do hudobnej scény a uvidíme, čo z neho vyrastie.

Kde ste boli nahrávať a kto sa postaral o zvuk?

Gitary, basgitara a aj vokály sa nahrávali v SPK Audio u Mira Speváka. Po skúsenostiach s Mirom v minulosti, som veľmi ani nerozmýšľal o inom štúdiu, pretože s Mirom sa mi vždy pracovalo dobre a jeho práca je veľmi kvalitná. Bubny nám nahrával hosťujúci bubeník z USA v nejakom lokálnom štúdiu v Californii, priznám sa, že názov mi niekde vypadol.
Mix a mastering robil Miro Spevák a môžem povedať, že s výsledkom som nadmieru spokojný.

Bicie nahral (ako spomínaš) zahraničný bubeník, kto to je a prečo práve on?

Jeho meno je Gabe Seeber, momentálne bubnuje v 3 kapelách: DECREPIT BIRTH, ALTERBEAST a THE KENNEDY VEIL. Zoznámili sme sa ešte v roku 2013 na jednom festivale, keď tam hral s DECREPIT BIRTH. Odvtedy sme boli len v sporadickom kontakte. Koncom roka 2018 dal ponuku na session bubnovanie, na čo som ho kontaktoval. Naša tvorba sa mu páčila a mne sa zas páčilo aký ma štýl, tak sme šli do toho. Dôvody boli rôzne, ale primárne sme chceli mať niekoho známejšieho na albume, vďaka čomu by sme pritiahli o niečo viac pozornosti. Každopádne to bola veľmi cenná skúsenosť, pracovať s niekym, kto má v tejto sfére omnoho viac skúseností ako my.

Kto vám robil cover a čo je to za obludu v jeho strede?

Artwork je práca nášho basgitaristu Ondreja. Podujal sa na túto neľahkú úlohu dobrovoľne, ale myslím si, že ju zvládol excelentne. Príšera, ktorá sa bude nachádzať na prednej strane obalu znázorňuje našu tvorbu. Je to extrémny výjav, ako naša hudba. Jedna časť príšery je agresívna, a druhá časť je temná. Presne ako naša hudba.

Koľko bude piesní na albume?

Album bude mať 9 trekov, názvy zverejníme onedlho.

V akom formáte vyjde, kedy a kto ho vydá?

Ohľadom dátumov a iných detailov, ktoré sa týkajú vydania albumu momentálne nemôžem nič povedať. Na tieto veci si budete musieť ešte chvíľku počkať, ale čoskoro sa všetko dozviete.

O čom vravia texty?

Každá skladba nesie nejaký svoj príbeh, ktorý je väčšinou zakorenený v nejakých mojich životných skúsenostiach. Všetko je to podané v metaforickom a samozrejme death metalovom duchu. Hlavné témy sú: mizantrópia, beznádej, večná ničota, nihilizmus a smrť.

Budete album aj krstiť?

Krst máme naplánovaný na 21. 3. v Banskej Bystrici v Klube 77, prídu tam aj CRANIOTOMY, SUBURBAN TERRORIST, UERBEROS, BLOODY REDEMPTION, FROZEN BLOOD. Po nejakej dobe bude zas v B. Bystrici poriadny death metalový nášľah, tak dúfam, že sa tam stretneme v hojnom počte a oslávime prvý jarný deň aj náš album. Všetci ste srdečne vítaní!

FB event: https://www.facebook.com/events/634352464035813/

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/RealmsOfChaosSVK/
https://bandzone.cz/realmsofchaos

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.