PSEUDOSAPIENS predstavujú novinku

PSEUDOSAPIENS - Tlenie

Chalani z Revúcej – PSEUDOSAPIENS, ktorí hrajú alternatívnu podobu metalu poriadne pritlačili na pílu. Výsledkom bude nový album „Tlenie“, ktorý sa čoskoro dostane na svet. Ich pritvrdenie si môžete vypočuť pomocou nového songu, ktorý nájdete na konci článku. Informácie o chystanej novinke som vyžmýkal od Joža (Falusoida), ktorý je nesmierne akčný v BB scéne. Svoje hrdlo požičiava kapelám (okrem PSEUDOSAPIENS) – BLOODY REDEMPTION, PYOPOESY, a keby hrali aj GAZDASGRIND.

PSEUDOSAPIENS - Tlenie

PSEUDOSAPIENS – Tlenie

Kde ste boli nahrávať?

Nový album sme nahrávali, mixovali aj mastrovali v SPK audio u Mira Speváka. Poznáme sa už dlho, z predošlých spoluprác, a tak sme vedeli, do čoho ideme. S výsledkom sme spokojní.

Kto vám robil cover a ako vznikol?

Obal vznikol z reálnej rontgenovej snímky, ktorá sa nám náhodou dostala do rúk. Po dlhších špekuláciách sme sa rozhodli, že ju trochu upravíme a použijeme. Nápad som dostal ja (Falusoid) a zrealizoval ho gitarista Jano. Vidíme ho ako symbol moderného spasiteľa, ktorý pod tlakom ľudskej zloby a primitivizmu začína tlieť.

Kedy album vyjde a kto ho vydá?

Album vyjde pod krídlami SMA 23. 11. 2019 vo forme CD, ale bude tiež nahodený online. Sme veľmi radi, že sa toho ujal Juro, lebo je to veľký nadšenec, zapálený pre metal. V tento dátum sa tiež uskutoční krst, a to na akcii Metalový dzivočák v Randali v BA.

O čom vravia texty?

Nálady a texty albumu sú poväčšine temné a kritizujúce, ale ako to u nás býva zvykom, nájdu sa aj humorné, ba až pohoršujúce. Veríme, že to u nikoho nebude vyvolávať pocity schyzofrénie.

Prvú ukážku si už môžete vypočuť na YouTube v podobe lyrics videa k piesni „Pseudológia“. Do vydania by sme ešte nejaký ten song chceli zverejniť.

Piesne:
1.Pseudológia
2.Z klietky do hrobu
3.Plameňomet
4.Lestrukcia
5.Prekliata rasa
6.Vegán kanibal
7.Hej otče!
8.Spojení ohňom
9.Komín
10.Nekonečník

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/pseudosapiens.metal/
https://bandzone.cz/pseudosapiens

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.