PSEUDOSAPIENS: O novom videoklipe

PSEUDOSAPIENS

PSEUDOSAPIENS vypustili nový videoklip a na YT zavesili celý album.

PSEUDOSAPIENS

PSEUDOSAPIENS

Pred chvíľou sme Vás informovali, že chalani z Revúcej – PSEUDOSAPIENS vydávajú nový album pod krídlami Slovak Metal Army (článok si môžete prečítať TU). Teraz vyrukovali s novým videoklipom k piesni „Lestrukcia“, o ktorom si dnes niečo povieme a taktiež zverejnili link, kde si môžete celý album vypočuť.

Poďme ku klipu. Kde ste boli natáčať?

Klip sme natáčali neďaleko fabriky, kde sa ťaží magnezit. Je to blízko Revúcej a z miesta, kde sme točili, je krásny výhľad, či na spomínanú fabriku, alebo na druhej strane, krásnu prírodu.

Kto sa vám staral o produkčnú stránku?

Celú prácu od kamery až po strih urobil Rado Hvišč. Je to náš známy z Revúcej a o spolupráci sme už dlhšie uvažovali. Má perfektné vybavenie, veľa skúseností a čo je najlepšie, počúva metal. S jeho prácou sme maximálne spokojní a plánujeme ďalšiu spoluprácu.

V piesni máte hosťa – Radara z BEFORE THE ZERO DAY. Prečo ste sa rozhodli práve pre jeho hlas?

Už pri vzniku skladieb sme vedeli, že na určité melodické party by sa hodil zvučný hlas v polohách, ktoré mne (Falusoidovi) až tak nesedia. Mali sme pár tipov a hostí sme plánovali viac. Jeden z nich bol aj Radar (BEFORE THE ZERO DAY), ktorého už dlho poznáme aj zo spoločných koncertov. Keďže od nás nie je až tak vzdialený, pozvali sme ho do štúdia. Výsledok dopadol nad naše očakávania a všetky party nahral sám. Jednoducho už nebolo miesto pre iného hosťa a ušetrilo nám to čas, plus iné komplikácie.

Aká myšlienka sa skrýva za klipom?

V klipe hrá veľkú rolu kontrast medzi industriálnym a prírodným prostredím. Je to jednoduchý koncept, kde práve sám Radar zosobňuje akéhosi spasiteľa a oživovateľa prírody, ktorý sa pokúša načerpať silu, no zatiaľ svoj boj prehráva.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/pseudosapiens.metal/
https://bandzone.cz/pseudosapiens

Linky na vydavateľa:
https://www.facebook.com/slovakmetalarmy/
www.slovakmetalarmy.sk/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.