PORENUT a ich Postnihiler

Porenut - Postnihilera

Black metaloví PORENUT vypustili do sveta čerstvú skladbu „Postnihiler“, ktorá sa bude nachádzať na chystanom albume „Postnihilera“. Diela sa dočkáme 8. apríla a vyjde pod Waldemarovým vydavateľstvom Nomad Sky Diaries. Na pár otázok som oslovil Pořenuťáka a Neplexa. Kapela si vyhradila právo na nezasahovanie do odpovedí (žiadna korekcia a úprava chýb), tak Vám rozhovor predstavujem tak, aký je.

Porenut - Postnihilera

Porenut – Postnihilera

Nový album niesť názov „Postnihilera“, aký význam toto slovo ukrýva?

Pořenuťák: Post–nihil-era. Je to jasnejsie?

Neplex: Na predchádzajúcom EP Sebaklam, sme si vytvorili jednoduchý interpretačný kľúč sveta: život je kolobeh žrania, srania, množenia a bezprizorného vajatania medzitým. Všetko sa láme v nekonečnom relativizme. Tak sme relativizovali, negovali – rúbali sekerou do vlastných ideálov a telíčok. Až to začalo byť únavné. Potrebuješ si oddýchnuť, sadnúť, vody sa napiť ale ono drb – všetko porúbané a do studne dakto našikal. Tak zapáliš cigaretu, kukáš ako sa ti Zem pred očami krúti… A Posnihilera je toho štylizovaným záznamom.

Album vám vyjde pod Waldemarovým vydavateľstvom Nomad Sky Diaries, prečo ste rozhodli práve pre neho?

Pořenuťák: Lebo nikto iny o Porenut nikdy neprejavil zaujem. (A keby sme neboli kamosi tak asi by ho neprejavil ani on.)

Prečo práve LP? Čo vás berie na tomto formáte?

Neplex: Pre vlastnú radosť a potešenie. Veľké obrázky!
Pořenuťák: Sktratka sa najlepsie predava.

Kde ste boli nahrávať a akú ste mali predstavu o zvuku vašej nahrávky?

Pořenuťák: Nahravalo sa u mna na Nihil centre.
“Pozor inzercia”
Ak by ste mali zaujem o nahravanie a chlastanie, kliknite sem:
https://ncstudio.home.blog/
“Koniec inzercie”

Jedina predstava bola ze to nesmie zniet ako bezny metal. (Co by aj tak neznelo lebo neviem ako metalovy zvuk vytvorit) Treba povedat, ze sa to finalizovalo v SPK audio. Lebo inak by to nikdy nevyslo.

Album nesie parádny obal od Svjatogora. Dali ste mu nejaký koncept spoločne ako kapela – čoho sa mal držať, alebo ste to nechali všetko na ňom? Čo je vlastne zač ten starý ujo, čo horí na plti, ktorá sa valí dole horou? Ide o nejakú postavu z nejakej starej rozprávky/povesti?

Neplex: Svjatogor je stály člen kapely, na albume sa podieľal od začiatku, s konceptom bol oboznámený – texty prečítať vedel, nebolo mu treba nič vysvetľovať. Ten “starý ujo” je Postnihiler, ktorého vizuálna podoba je inšpirovaná nemeckým citátom zo zverejnenej skladby…

Koncerty máte veľmi zriedkakedy, chystáte sa niečo spáchať k vydaniu albumu?
Hradby Samoty.

Linky na kapelu:
https://porenut.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/PorenutSk/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.