POEM, DAMNATIONS DAY, WHITE WALLS v Bratislave


POEM, DAMNATIONS DAY, WHITE WALLS, 3. marec 2018, Randal, Bratislava

Bratislavu poteší svojou návštevou mimoriadne zaujímavá kombinácia progresívne zameraných kapiel. Spoločné headlinerské miesto si rozdelia grécki atmosférickí POEM, balancujúci na hranách prog metalu a alternatívneho tvrdého rocku a power-prog metalisti z Austrálie, DAMNATION’S DAY, v ktorých hudbe sa zase stretáva klasickejší i modernejší pohľad na melodický metal. Na ich európskom turné im robia spoločnosť Rumuni WHITE WALLS, ktorých hudba je plná kontrastov a stretov extrémnych i jemnejších metalových a rockových polôh. Bratislavskú zastávku si s radosťou odbijú v Randale 3. marca a ak máte záujem vidieť neokukané a zaujímavé kapely, zastavte sa.
Lístky sú v predaji na: https://tootoot.fm/sk/events/59fa4ce9edbc650e0c2ffde7

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/369098666866086/

POEM: Gréci majú za sebou debut The Great Secret Show, Metal Hammerom označený za najlepší grécky album nultých rokov a ktorý im vyniesol miesto support na európskom turné Amorphis. Na úspešný album nadviazali v roku 2016 nahrávkou Skein Syndrome, na ktorom dokázali ísť ešte ďalej a vyšperkovať najmä silnú atmosféru svojich piesní. Ich najnovší album Unique vychádza 23. februára. Pre fanúšikov: Tool, Karnivool, Klone, Smallman, Chevelle.

https://www.youtube.com/watch?v=f02bGiFlJoM

http://poemband.com

DAMNATIONS DAY: Austrálčania sa do pamäti nášho kontinentu zapísali ako predskokani ACCEPT, no ich hudba je určite inde ako v polohe klasického heavy metalu. Kapela okolo bratov Kennedyovcov má na konte dva albumy. Prvý Invisible, the Dead s viac klasickým zvukom a minuloročný A World Awakens s progresívnejším smerovaním. Na oboch ale spájajú melodiku klasického metalu s modernými prvkami. Pre fanúšikov: Evergrey, Queensrÿche, Dream Theater, Fates Warning, Sylosis.
https://www.youtube.com/watch?v=pocbkpiSsZQ

https://www.damnationsday.com/

WHITE WALLS: Rumusnký utajený progový klenot. Kapela, ktorá skvele prebieha medzi žánrami a náladami, ktorej skladby sú plné ako srdcervúcich melódií tak drvivých riffov alebo poriadne zamotaných pasáží. Taktiež majú na konte 2 dlhohrajúce nahrávky. Mad Man Circus je tvrdším z dvojice, The Escape Artist zase alternatívnejšie zameraným súrodencom. Na žiadnej z ich nahrávok vrátane minuloročného singla Death Follows Me ale nie je núdza hlavne o jedno: zaujímavú a variabilnú tvrdú hudbu. Pre fanúšikov: The Ocean, Tool, Between The Buried And Me, Circa Survive, Rishloo.

https://www.youtube.com/watch?v=Sl9rwkix5b4

https://www.facebook.com/whitewallsofficial/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.