PERFORMED prezradili detaily o chystanom debute

PERFORMED - Moronia

Thrasheri z Prievidze, PERFORMED, nám prezradili informácie o debutovom albume.

PERFORMED - Moronia

PERFORMED – Moronia

Album „Moronia“ je prvým plnohodnotným dlhohrajúcim album PERFORMEDu, ktorý začali tvoriť po dlhej pauze, ktorú mali od roku 2011. Predtým v roku 2009 vyšlo iba EP „Thick Fume of Dependencies“.

Vydanie sa plánuje pod vydavateľstvom Slovak Metal Army, čomu sa veľmi tešia. Vyjde túto zimu, presný dátum ešte nevedia. K dispozícii bude na CD, LP a MC, plus sa bude robiť distribúcia aj digitálne.

Obsahovať bude 8 skladieb a hrací čas je približne 45 minút. Nahrávali ho v dvoch štúdiách. V štúdiu TSL sa točili gitary a basa. A vo Whatever studio bicie a spevy. Mix a mastering má na starosti Adam Mičinec.

Album „Moronia“ je prevažne o ľudskej hlúposti, chamtivosti, závisti a tak podobne, čo je dúfam zachytené aj na titulnej obálke. Je tam cirkus Moronia, ktorý predstavuje náš svet alebo štát, každý si to môže vyložiť po svojom. Také debilkovo alebo kocúrkovo, ktorému vládne Uzzur (ten pán v klobúku), ktorý predáva vlastný druh za peniaze. Obal nám nakreslil jeden talentovaný chalan z Indonézie Nanda Dika. Obaly robí pod menom Violence Art, šikovný chlapík, ktorému ďakujú.

Popis piesní:
„Good Mood Stealer“ – je skladba o človeku, ktorému stačí vojsť do miestnosti a každému hneď prejde nálada. Myslím si, že v každom meste sa nájde minimálne jeden.
„War“ – je o nás ľuďoch. V skratke je to o tom, že život je boj. Každý deň bojujeme svoje malé či veľké boje alebo vojny.
„Mental Leech“ – je o zlých vzťahoch alebo vzťahu. O tom, ako z vás niekto vysáva energiu a chuť do života.
„Mammonist“ – je o mamonároch pre ktorých niektorí z nás pracujú. A niektorí možno aj sami sú.
„Killing Past“ – je o našej minulosti, plnej násilia a ničenia, z ktorej sme sa asi stále nepoučili.
„Uzzur“ – inštrumentálna skladba.
„Thick Fume of Dependecies“ – je o závislostiach všeobecne.
„Moronia“ – je vlastne popísaná už na začiatku. Je to také naše kocúrkovo, kde tí chytrí pracujú za miešačkou a naopak, tí čo nevedia nič, sú na vedúcich pozíciách.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/performedmetal/
http://www.performed.wbl.sk/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.