Pekelný krst DEHYDRATED spečatili NEOCAESAR!

Krst

NEOCAESAR, DEHYDRATED, BRUTE, CRANIAL CARNAGE, 1. október 2017, Klub Lúč, Trenčín

Krst

Krst

Kto si myslí, že slovenské kapely nestoja ani za deravý groš? Koľkí z Vás ste si tie kapely aj reálne pustili? Nebodaj ste si ich boli pozrieť aj na koncerte? Myslím si, že veľa by Vás neostalo. Slepá ignorácia našej scény sa pomaly stáva bežnou rutinou, avšak kvalita na náš číha za každým rohom. Zoberme si zreinkarnovaných DEHYDRATED. Nový album „Ressurection“ kvalitou dobehuje zahraničnú death metalovú scénu, ba niektorých velikánov aj prekonáva. Svoju mimoriadnu formu dokazujú aj na koncertných pódiách, dovolím si tvrdiť, že patria k špičke koncertných kapiel u nás. Ako lepšie pokrstiť nový album, ako celým odohratím na domácej pôde? Tak sa aj stalo! Krstnými otcami sa stali NEOCAESAR a akciu hudobne podporili aj BRUTE a CRANIAL CARNAGE. Poďme nahliadnuť do klubu.

CRANIAL CARNAGE

CRANIAL CARNAGE

Veľakrát som sa stretol s tým, že akcia začala s veľkým oneskorením, ale tentokrát to začalo o nejaké dve-tri minúty skorej. To zas neprekáža a do klubu vstupujem za tónov CRANIAL CARNAGE. Českí chalani na nás spustili brutal death metalovú školu na starý spôsob. Drsná riffovačka, prešmyčky, smrtiaca melodika a poriadne hlboké vokály. DYING FETUS, SUFFOCATION sa hneď vynára v hlave, síce to až takú vysokú úroveň nedosahuje, no zase to nie je ani žiadny prúser. Kus by som vymakal nasadenie a prezentáciu, aby to nevyzeralo moc sochovo a dal tomu aspoň pár štipiek dravosti a výsledok by bol o veľa lepší. Každopádne, príjemný začiatok večera.

BRUTE

BRUTE

Východniari to na našich cestách nemajú ľahké. BRUTE na to majú obzvlášť šťastie. Minulý rok na Voices Of Death prišli fakt päť minút pred začiatkom koncertu a tentokrát to opäť nebolo lepšie. Ešteže sú takí šikovní a ladenie a príprava im netrvá dlho. Potešila ma aj dávnejšie správa, vlastne dve, že ich rady doplnil nový bubeník (po 3 či 4 rokoch?) a druhá gitara v podaní Borisa (DISCONSOLATE). Ako to im to ide v pätici? Rozhodne je priestor vyplnený o veľa väčšou masou death metalovej šťavy, s bubeníkom to znie prirodzenejšie a masívnejšie. Občas síce to bolo rozhádzané, treba im však dopriať čas, nech sa táto zostava ustáli a myslím si, že ich live-ky budú trhať rite! Každopádne, nový album „Henchmen“ je silný materiál – prepracované štruktúry skladieb, ostré riffy, krvilačná melodika a obrovská kopa smrtiacich nápadov! Dnes im síce pódium bolo pritesné, no i tak to malo poriadne gule!

DEHYDRATED

DEHYDRATED

Došiel čas sa započúvať do domácich tónov. DEHYDRATED sa nám na dlhé roky odmlčali, Braňo to však nevzdal, postavil silnú zostavu a každým koncertom dokazujú svoju skazonosnú silu. Piesne zahrali pekne zaradom, ako ich nájdeme albume a musím povedať, že naživo to má asi desaťnásobné mamutie gule, riffy doslova režú cez kožu až po kosť, melodika drví a celé je to nadmieru energické a pritom poriadne práchnivé. Draganov spev je kapitola sama o sebe. Jeho záhrobný vokál, ktorý steká do poriadnych hĺbok, až mám občas pocit, že je počuj zvuk samotného pekla, by som korunoval ako najlepší a hlavne najchorobnejší vokál našej death metalovej scény (ak máte správne kritické myslenie, tak si „death metalovej“ vyškrtnite). Krstu sa v polke setu ujali chalani z NEOCAESAR a CD pokrstili poriadnou dávkou borovičky, však, čo iné u nás na Slovensku? Ako som už spomínal v úvode, máloktorý koncert ma tento rok dostal viac, ako smrtiaci útok DEHYDRATED. Na krste obzvlášť predviedli ako sa má hrať death metal na nahnitý spôsob!

Medzihra:
Počas celého koncertu sa v dave objavovalo čudné indivíduum, zvané tiež „šikmá veža“. Pohybom, ktorý pripomínal túto stavbu, narážal do ľudí všade vôkol, občas pripomínal hru Tivoli. Pojem zľutovanie nepoznal, nepriateľov sa nebál, občasná kopačka do riti, či pár po hlavne ho tiež nezastavilo, aby útok pretrval až do samotného záveru večera. Bol to statočný bojovník…

NEOCAESAR

NEOCAESAR

NEOCAESAR bol pre mňa neznámy pojem až kým neprišli prvé informácie o koncerte. Čo je to zač? Kukám metal-archives.com, však to sú všetci bývalí členovia zo SINISTER, púšťam album „11:11“ a rúhačský death metal sa na mňa hneď vyvalil. Naživo to malo parádnu atmosféru – totálny náklep s poriadne infernálnymi riffami a melódiami z pekla. Vokalista prezentáciou a gestikuláciou sťa vyvrhnutý satan s úmyslom náš všetkých prekliať. Z pódia tiekla strašná dravosť, napätie a ničivosť a tým doslova rozdupala dav pod pódiom. Aj keď po DEHYDRATED sa počet ľudí značne zmenšil a pôda pre šikmú vežu nabrala väčšiu úrodu obetí. Doslova masakrálne vstúpenie, ktoré nás poriadne prevetralo a myslím, že nedeľnému pokoju dali definitívny zdvihnutý prostredník!

Všetko šlo pod taktovkou Jura Haríňa, či už vydanie DEHYDRATED (tentokrát pod jeho death metalovým synom IMMORTAL SOULS PRODUCTIONS), aj samotná akcia a preto to najväčšie ďakujem patrí jemu. Ľudí sa nazbieralo niečo cez 100ks, čo je na záver týždňa veľmi vydarené číslo. Death metalu zdar!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Alexandra Power Art
Všetky fotky->https://uloz.to/!aBJH9SNAkmJi/krst-dehydrated-rar

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.