PATRIARCHA a ich „Singularita“

Patriarcha

Death metalová PATRIARCHA vypustila do sveta čerstvú skladbu „Singularita“. Chalani sa načiahli smerom ku pomalším vodám, môže sa zdať, že začali koketovať aj s doom metalom. Bude aj nový album znieť podobne? Kedy sa ho dočkáme a v akej forme? Na otázky odpovedali Miro a Richard.

Patriarcha

Patriarcha

Do sveta ste vypustili novú skladbu s názvom „Singularita“. Pri tomto slove ma hneď napadne myšlienka nového filmu od Ch. Nolena – Tenet. Má to s tým niečo spoločné?

Nie, súvis to nemá žiadny. Názov charakterizuje skladbu a teda časť vymysleného príbehu, nakoľko nový album je koncepčný.

Skladba má pomalšie tempo, až z nej cítiť doom metalový feeling. Bude celý nový album znieť podobne?

Tak nebol zámerom doomový feeling, ale v podstate, ak to tak na poslucháča pôsobí, nebránime sa tomu. Snažíme sa nejak neriešiť konkrétne žánre, že by sme striktne chceli hrať napr. Death metal. Každý z nás do toho vkladá kus svojej fantázie a z toho vznikajú aj takéto veci. Nie všetky skladby sme robili pomalé, ale môžem povedať, že na albume sa bude nachádzať pár podobných vecí.

Za grafickou stránkou nového videa je váš gitarista Richard, no zároveň píšete, že mal na starosti aj maľbu. Tipujem, že ide o tú, z ktorej môžeme vidieť útržky vo videu. Pôjde o cover albumu? Čo na ňom bude okrem rieky, kameňov (totem?) a zelene?

Cover albumu bude mať podobný nádych, ale toto nebude na ňom. Je to jeden z viacerých návrhov, ktorý bol z môjho pohľadu tematicky najbližšie k hudbe. Cover albumu bude komplexnejší a nepadne ďaleko od stromu.

Pieseň sa bude nachádzať na chystanom albume „Tumulus“. O čom vraví tento názov?

Názov TUMULUS je v preklade mohyla resp. hrobka. Symbolizuje album ako celok a odráža podstatu myšlienok v jednotlivých skladbách, nerád by som však zachádzal do detailov aby sa nestratilo čaro toho prvotného vypočutia pre ľudí, ktorí radi počúvajú resp. čítajú texty aj s porozumením.

Čo nám viete o novom albume prezradiť?

Dátum vydania ešte nie je známy, avšak radi by sme tak urobili na prelome roka 2020/2021. Počet piesní na albume vrátane intra a outra je 9. Vydávať budeme určite CD, o iných médiách ešte diskutujeme a ako je v dnešnej dobe už štandardom, všetky skladby budú na YouTube, Spotify a pod. Nahrávali sme kvôli predchádzajúcim výborným skúsenostiam opäť v SPK Audio.

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.instagram.com/patriarcha_band/
https://www.facebook.com/PatriarchaOfficial/
https://www.youtube.com/channel/UCAVsebaHpnc1r9UVd91CCCQ
https://bandzone.cz/patriarchaofficial

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.