PAIN PURIFICATION – „Pain Purification“ (Demo, 2016)


Pain Purification - cover

Pain Purification – cover

Nájdu sa ľudia, ktorí celý život hľadajú nápady, aby naplnili aspoň jeden album. Potom tu máme ľudí ako Steve, ktorí nevedia, čo skorej s nápadmi. Teraz si môžete povedať: „Héj, Bukáčo, tí riadni umelci si selektujú nápady a použijú len tie najsilnejšie!“. Nato Vám hneď poviem svoje: „Steve nemá slabé nápady!“. Či už hovoríme o BRUTE, kde obidve albumy patria k špičke žánru (tretí už je pomaly tiež na ceste), tak aj nový projekt PAIN PURIFICATION prináša veľmi nádejnú ochutnávku. Poďme sa na ňu pozrieť!

Oproti svojej domácej kapele sa líši tento projekt (čochvíľa možno aj regulárna kapela) nie len hudobne (o tom, za chvíľu), ale aj členmi. Samozrejme Steve si zavolal na pomoc Rada za basu a vokálu sa ujal starý-známy Pafo (naspieval prvý album BRUTE). O bicie sa postaral, nik iný, ako neomylný, síce bez teľa a duše, no zato najpresnejší ujo automat.

Tak čo teda? Ide o BRUTE č.2? To v žiadnom prípade. PAIN PURIFICATION ide na to priamočiarejšie, viac ku koreňom žánru, razantnejšie, bez okolkov a s poriadnym nátlakom na pílu. Občas mi tie tempá pripomínajú až grindové besnenie, alebo brutal death metalové rezanice. Ide teda o brutal death? Či o death/grind? Povedal by som, že z každého trošku. Nekompromisná jazda, plná nespútaných témp, až zverského vyznenia. Tu si rozhodne servítky pred gitary nedávali.

Pritom všetkom sa môže zdať, že ide len o bezduché rezanie strún. To je však omyl! V ich troch rezaniciach (intro a outro nerátam, z pochopiteľných dôvodov) nájdeme kopec zaujímavých a pestrých gitarových riffov, dokonca aj melódii, ktoré smrdia poriadnym kovom smrti.

Pain Purification - členovia

Pain Purification – členovia

Pafo zvolil dosť hrdelnú a poriadne brutálnu techniku. Pôsobí na mňa až medveďou silou, ktorú občas prikrášli diabolské vrieskanie. V jednom kolotoči s hudbou to pôsobí ako päsť na oko a vy sa z toho nestihnete spamätať!
Normálne si neviem odpovedať na otázku, či mi ten bicí automat tam sedí, alebo pôsobí rušivo. Na jednej strane pridáva tej hudbe ten zverský a neľudský faktor, na druhú stranu pôsobí umelo a bez duše. Taktiež je tu otázka toho, že kto by to v našich končinách zahral. Pevne verím, že sa niekto v budúcnosti nájde a bude hrať poriadne zversky!

Neviem, čo to Steva napadlo, ale použiť na záver tak mega retro elektronický remix je dosť zvláštna vec. Pripomína mi to až hudbu ku SEGA hrám ako Mário, Double Dragon či Contra. Hudobne to však nezapadá ani zďaleka, no ako sranda a ozvláštnenie, prečo nie? Vypočuť si ju môžete pod recenziou, o fanúšikovské video sa postaral kolega Palo.

PAIN PURIFICATION prichádza s prvým sústom a hneď boduje! Zverské a neľudské tempá, neuchopiteľná atmosféra a zmysel pre poriadny riffing a melodiku. O tomto ešte budeme veľa počuť!

Hodnotenie: 8/10

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/PAINPURIFICATION.esdm/
http://bandzone.cz/painpurification

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.