ORKRIST, AEON WINDS a KRAJINY HMLY v Bratislave

ORKRIST, AEON WINDS, KRAJINY HMLY - Bratislava

ORKRIST, AEON WINDS, KRAJINY HMLY, 7. marec 2020, Kulturák, Bratislava

ORKRIST, AEON WINDS, KRAJINY HMLY - Bratislava

ORKRIST, AEON WINDS, KRAJINY HMLY – Bratislava

Začiatkom marca nás čaká akcia, ktorá poteší fanúšikov slovenského black metalu. Vystúpi táto trojica kapiel:

ORKRIST (melodic metal)
Bratislavská black/doom metalová skupina a jej premiérové vystúpenie pri príležitosti vydania nového albumu „Artifacts of Life“ avizovaného na február 2020 (rozhovor o novom albume si môžete prečítať TU). Skupina si získala najviac poslucháčov v rokoch 2002 až 2004 vďaka albumom „Reginae Mysterium“ a „Grond“. Od roku 2018 sa vrátila pasívne na koncertné pódia, kde okrem starej tvorby postupne predstavuje aj nové skladby. Jej hudba je okrem klasických metalových postupov obohatená o klávesy, ženský spev, flautu a navodenú fantasy atmosféru.
https://youtu.be/D0Bb_YlAYS0

AEON WINDS (atmospheric black metal)
Bratislavská formácia AEON WINDS sa pohybuje na slovenskej black metalovej scéne od roku 2007. Na svojom konte má dva albumy, z čoho najaktuálnejší je album „Stormveiled“, ktorý vyšiel pod krídlami Avantgarde music (rozhovor o albume si môžete prečítať TU). Novinka vyvolala množstvo pozitívnych ohlasoch doma či v zahraničí a kapela sa posunula do popredia atmosferického black metalu na Slovensku. Po dlhšej koncertnej pauze sa AEON WINDS predstaví s novým bubeníkom a zahrá po prvýkrát na domácej pôde skladby z aktuálneho albumu.
https://youtu.be/vBlRTIWn14g

KRAJINY HMLY (pagan black metal)
Skupina KRAJINY HMLY pôsobí na scéne od roku 2011. Okrem dvoch splitiek a účasti na tribute „Grave of Fire, Seal of Stars“ vydala v roku 2016 album „Na konci ciest“. Kapela momentálne pripravuje druhý album a na jej debutovom koncerte odznie predovšetkým nový materiál.
https://youtu.be/S6pzAE2TbIM

Predpredaj: 7€
Link: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/orkrist-aeon-winds-krajiny-hmly-2020-03-07/
Na mieste: 8€
FB event: https://www.facebook.com/events/550568779122965/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.