Nové splitko z dielne AEON WINDS a ALGOR


Nielen v grinde, ale aj v black metale narazíme na veľkú dávku splitiek. Tento rok sa do nich pustili AEON WINDS, ktorí spojili sily najprv s IGRIC a MIDNIGHT ODYSSEY, o ktorom sme vás informovali TU, a teraz s ALGOR. Zároveň vyjde aj staršie splitko s MIDNIGHT ODYSSEY na LP. Na všetky tieto novinky som sa popýtal Svarthena z AEON WINDS.

AEON WINDS a ALGOR

Po troj-splitku s IGRIC a MIDNIGHT ODYSSEY sa chystáte vydať splitko s ALGOR a ďalšie s MIDNIGHT ODYSSEY. Prečo toľko splitiek v jednom roku?

S: Tak ako sme avizovali po vydaní „Stormveiled“, že plánujeme na tento rok dva split albumy, tak sa aj stalo. Nejde o nič nové, na týchto materiáloch sa pracovalo ešte pred dokončením nášho druhého albumu a zhodou okolností vychádzajú oba v tomto roku. Solo split s MO, ktorý vyjde pod Hexencave na LP je oficiálne vydanie z roku 2013, ktoré sa po siedmich rokoch dočkalo pocty vyjsť aj na vinyle.

Aké piesne budú na chystanom splitku? Keď som to správne pochopil – nájdeme na ňom cover verzie.

S: Pochopil si to nie úplne správne. Na split pridala každá skupina novú skladbu a jeden špecifický cover v unikátnom vlastnom prevedení.

Splitko s ALGOR nesie názov – „Za prahom vzdialených svetov…“. Aké svety sa tým myslia?

S: Je to myslené ako metafora v spojitosti s našou tvorbou. Hudobná aj lyrická rôznorodosť „za prahom vzdialených svetov“ black metalu.

V akých formátoch vyjdú?

S: LP a digipak CD.

Obidve veci vyjdú cez Hexencave. Prečo práve cez toto vydavateľstvo?

S: S Hexencave máme len dobré skúsenosti, keďže vydávali jedno z našich starších vydaní. Okrem iného ide o domovský label ALGORu, takže voľba bola jasná.

AEON WINDS a MIDNIGHT ODYSSEY

AEON WINDS a MIDNIGHT ODYSSEY

Kedy sa ich približne dočkáme?

S: Dátum ti presne nepoviem to určí Hexencave, ale pevne verím, že to bude do konca roku.

Obidve splitká budú mať krásne obaly. Kto je ich autorom?

S: Split s Algor vznikol po vzájomnej interakcií predstáv a názorov oboch skupín a labelu. Autorom grafiky split s MO je Dis Pater (MIDNIGHT ODYSSEY) ako pri viacerých jeho vydaniach.

S ALGOR je tmavšie s tajomým portálom – čo to znázorňuje?

S: Obal znázorňuje práve tie vzdialené svety. Spojenie dvoch skupín ich umelecké vyjadrenie, ktoré nemá hranice a nedá sa spútať do žánrových mantinelov.

S MIDNIGHT ODYSSEY zase je modrý s ľadovcami. Prečo práve taký motív?

S: Ide o maľbu Dis Patera, ktorá vtedy plne korešpondovala s ideou celého split „Aeon Odyssey“. Ponechali sme pôvodnú grafiku aj na LP verziu. Na samotnú inšpiráciu celej maľby by si sa musel spýtať Dis Patera, keďže on je priamo autor.

Linky na AEON WINDS:
https://www.facebook.com/AeonWinds
https://aeonwinds.bandcamp.com/

Linky na ALGOR:
https://www.facebook.com/AlgorSlovakia/
http://www.algor.wbl.sk/

Linky na MIDNIGHT ODYSSEY:
https://www.facebook.com/midnightodyssey
https://midnightodysseyofficial.com/

Linky na HEXENCAVE:
http://www.hexencave.wz.cz/
https://hexencave.bandcamp.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.