Noc Besov XII.

Noc Besov

ŽREC, NOCTURNE, VARMIA, ALGOR, MALOKARPATAN, 4. november 2017, Tartaros, Banská Bystrica

Noc Besov

Noc Besov

4. novembra sa v Banskej Bystrici opäť chystá jediný pohanský hudobný minifestival Noc Besov. Už 7 rokov tradície prinesie pod svojim názvom znova niekoľko zaujímavých a kvalitných kapiel. Ako vždy sa akcia bude konať v Rock klube Tartaros a dátum nie je len tak náhodný. V tomto období boli staré zvyky predkresťanských Európanov venované dušiam mŕtvych. Nie nadarmo sa sviatok „Dušičiek“ odohráva v tomto období. My ho budeme sláviť v starom pohanskom duchu, nie len hudobným programom. A kto sa na akcii predstaví?

Všetky kapely pochádzajú z domácej pôdy alebo od našich susedov a preto začneme zahraničnou účasťou. Medzi stálicu pagan/folk metalovej scény patria s istotou moravskí Žrec, ktorí nedávno vydali svoje nové EP „Klíč k pokladum“. Samozrejme sa nezabudne na ich prvý počin „Žertva“, ktorý budúci rok oslávi 10 rokov od vydania.

Ďalšia kapela zo západu bude rakúska black metalová formácia Nocturne založená v roku 2006, ktorá momentálne vydáva svoj druhý dlhohrajúci album s názvom „The Burning Silence“ pod dobre známym rakúskym vydavateľstvom Talheim Records. Kapela sa vo svojej tematike venuje okultizmu a pohanstvu.

Tretím hosťom budú mladí Poliaci Varmia. Tí sa postupne začínajú etablovať v poľskej pohanskej metalovej scéne s ich zaujímavou progresívnou kombináciou folk/black metalu. Tento rok im vyšiel debutový album „Z mar twych“.

Nasledujú domáce kapely a medzi nimi nebude chýbať už notoricky známa záležitosť Algor s ich atmosferickým black metalom a vynikajúcim posledným albumom „Hierofánia“, ktorý bol venovaný osobe veľkého rumunského religionistu Mircea Eliade. Čo majú spoločné Algor a nasledujúca kapela, ktorá uzatvára line up? – bubeníka. Miroslav bubnuje aj v momentálne veľmi úspešnej slovenskej kapele Malokarpaťan, ktorá veľmi priamočiarym a svojským štýlom pretavuje temný slovenský folklór a nárečia do odlschoolového ducha raných black metalových vôd. Po albume „Stridžie dni“ prichádza tento rok novinka „Nordkarpatenland“.

Miesto konania: Rock klub Tartaros, Námestie SNP 5 (vchod od Hotela Arcade), Banská Bystrica
Dátum: 4.11. 2017, začiatok 19:00
Vstupné: Lístky v predpredaji dostupné priamo v klube, alebo cez email: thunderarbooking@gmail.com – cena 10€
Cena lístka na mieste 13€
FB event: https://www.facebook.com/events/426093517769145/

Prídite si s nami uctiť predkov a pokračovať v pohanskej hudobnej tradícii!

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.