MOONFOG: „Neplánujeme ho zakopať!“

Moonfog - Blood Splatter Stories

Brutal death metalisti z Považia – MOONFOG si dali na dlhšiu dobu odpočinok. Minulý týždeň im však zazvonil budík a oni na nás vyvalili nový album „Blood Splatter Stories“, ktorý je plný krvavých riffov a zabíjáckej rytmiky! Odkiaľ sa vzal? Kde doteraz boli? Čaká ich ešte nejaká budúcnosť? Všetko som prebral s bubeníkom – Marekom, tak poďme hneď na to!

Moonfog - Blood Splatter Stories

Moonfog – Blood Splatter Stories

Z čista jasna ste na nás vyvalili nový album „Blood Splatter Stories“. Odkiaľ sa vzal? Pracovali ste na ňom dlho? Kde ste nahrávali?

Piesne na albume vznikali postupne a postupne sa aj zapracovávali do koncertných programov ako prídavky, neskôr sme odohrali niekoľko koncertov výlučne s novými piesňami. Nahrávali sme v skúšobni, čo nebolo po prvýkrát a gitarista Peter s tým má bohaté skúsenosti, keďže už nahrával kadečo a taktiež sme v minulosti ozvučovali nejeden koncert.

Kapela už je v oklieštenej zostave – ty (Marek) a Peťo, nemali ste snahu ešte niekoho povolať k sebe?

Na albume sme sa podieľali len my dvaja aj vzhľadom na to, že v čase nahrávania bola vtedy naša basgitaristka pracovne vyťažená. Takže okrem gitary nahral Peter basgitaru a dokonca aj spev.

Započul som, že tento album je zároveň vaša labutia pieseň, prečo hodláte MOONFOG zakopať?

Neviem odkiaľ máš informáciu, že ho plánujeme zakopať. Jednoducho si súčasná situácia členov kapely vyžiadala voľnú prestávku na neurčito. Obaja sme menili zamestnanie, bydlisko, ako aj sme sa obaja stali otcami, takže sú veci, ktoré človek v určitom veku jednoznačne uprednostní pred hudbou. Myslím, že sa to dá pochopiť. Už nemáme 20 rokov a hudba nás síce baví, ale neživí. Svoj čas musíme venovať hlavne práci a rodine.

„Blood Splatter Stories“ mi evokuje poriadny „gore“ old school, chceli ste sa textami a hudobnou zložkou priblížiť k týmto chodníčkom?

Podľa môjho názoru je štýl hudby na poslednom albume pokračovaním predchádzajúcich albumov. Hráme si svoj štýl a ak sa páči poslucháčom, sme samozrejme vždy radi.

Albumu neprechádzala žiadna propaganda, ani pol správy, prečo ste to robili kvázi v tajnosti?

Neviem či je niekde napísané pravidlo, že kapela má ohlasovať, keď ide niečo nahrávať, nikdy sme to ani nerobili, proste keď budeme chcieť, tak nahráme aj 3 albumy naraz po 15 pesničiek a naraz ich vydáme bez nejakého predošlého oznámenia.

Uzrie svetlo sveta aj fyzická podoba albumu? Nezháňali ste na neho nejakého vydavateľa?

O tomto rozhodoval Peter ako frontman, že tento album bude bez vydavateľa voľne šíriteľný. Možno ak nahráme ešte niečo v budúcnosti, tak bude voľne šíriteľné a možno to bude s vydavateľom, zatiaľ nás takáto otázka trápiť nemusí.

Máte dosť nečitateľný cover albumu, čo predstavuje?

Je tam nejaká tá krvička, viac k tomu asi netreba.

Používate dosť skreslený vokál, až taký žabací, o všetok sa postaral Peťo? Prečo ste sa rozhodli ísť takouto cestou?

Vzhľadom na to, že posledné koncerty odspieval Peter, tak aj spev na albume nahral on. Zvuk spevu nebudem rozpitvávať, je samozrejme iný, ako na ostatných albumoch, lebo aj spevák je iný.

Plánujete ešte nejaký aktivity s MOONFOG? Ja by som bol rád aspoň keby sa spravil nejaký rozlúčkový a zároveň „krstový“ koncert.

Osobne by som si ešte vedel predstaviť zopár koncertov, na niektorom môže prebehnúť aj tzv. „krst“.

Ďakujem za tvoj čas, nejaké slová na záver?

Na záver chcem poďakovať jednak za záujem o rozhovor, ale hlavne poďakovať fanúšikom, ktorí celý ten čas zdielali rovnaké nadšenie pre undergroundovú hudbu a chodili na koncerty a počúvali naše nahrávky. Som však rád aj za ostatné kapely, že naďalej aktívne pôsobia na metalovej scéne a že tento štýl hudby je stále žiadaný!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/Moonfog-235756738733/
http://bandzone.cz/moonfog

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.