MINOR vypustili EP „MUTO“!

EP "MUTO" - cover

Odkazy Thelemizmu budú pokračovať aj na chystanom albume!

EP "MUTO" - cover

EP „MUTO“ – cover

Žilinčania MINOR vypustili do sveta EP „MUTO“. Rozhodnutie padlo koncom roka a nahrali si ho sami v skúšobni. Celu zvukovú réžiu robil ich gitarista Lucky, s úpravami bicích pomohol Ivan (Obliterate, Time Sprout Orchestra, Ivin) a EP obsahuje dve skladby – „Gnostic“ a „Atoxma“. Viac už nám prezradí sám Miňo:

„Nahrávka pojednáva o okultnej sfére Thelemizmu. Tí, ktorí sa zaujímajú o túto cestu rýchlo pochopia o čo ide. V podstate všetci v kapele takto zmýšľame, hlavne čo sa týka našej formácie. Kto chce pochopiť cestu nového Aeonu, nech si kukne náš bandcamp, kde sú aj texty a konkrétne Art-y ku každej skladbe, ktoré vyžarujú svoju magickú atmosféru. Hudobne oproti predošlému EP „666“ sme sa posunuli viac do vôd 90-tych rokov – death metal s prvkami thrashu. Groove definícia, pretože máme radi, keď sa do nástrojov nedá žiadne hladkanie! Aj predošlé EP, aj toto, aj pripravovaný Full album sa budú niesť v odkazoch Thelemizmu, nemienime sa odkloniť. Čo sa týka nášho coveru. Na prvom EP sme pracovali s industrial náladou, myslím tým PC grafiku. Aby to malo svoju chladnosť. Na tomto EP som chcel niekoho, koho tvorba má blízko k okultizmu a v podstate ním žije a necháva sa inšpirovať. Naša kamarátka Ligeia Lys nádherne maľuje a kreslí a vyslovene sa necháva inšpirovať vlastnou múzou. Voľba bola jasná. Dosť sme vlnovo rovnako naladení a presne stvorila entitu, akú som si predstavoval. Dá sa povedať, že ju vyčarovala a vy máte jedinečnú možnosť vidieť ozajstný magický počin. Original ART je ku skladbe „Gnostic“, ktorú sme v novej zostave spravili ako prvú. Z pôvodne mysleného projektu sa mi podarilo vytvoriť pre mňa najlepšiu kapelu, v akej som hral a asi preto, že je moja. V júni máme v pláne vydať limitovanú edíciu digiCD, ktoré bude obsahovať predošlé EP, plus najnovšie EP „MUTO“ a samozrejme aj merchandise vo vlastnej réžii. Dúfam, že na Gothoome to už bude vonku. Prečo vlastne názov „MUTO“? Pokiaľ chceš poznať svojho vnútorného anjela, musíš ho vyvolať cez gnosticky trans, respektíve je to univerzálne označenie pre túto entitu.“

Plánujú natočiť dva videoklipy k obom songom ešte tento rok. O všetkom sa dozviete na ich stránkach (odkaz nižšie). Na jeseň sa plánujú zatvoriť do štúdia (práve prebieha výber) a nahrať plnohodnotný album. Tento rok ich hlavne čaká veľa koncertov, ktoré postupne pribúdajú. Dosť bolo rečí, vrhnite sa na EP „MUTO“!

Linky:
https://minor6661.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pg/MINOR-1485956561692016/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.