MINOR vypustili do sveta live EP

MINOR - LIVE I SCREAM PÁRTY 2018

Chalani zo Žiliny – MINOR vypustili do (digitálneho) sveta nové EP „Live I Scream párty 2018“ a čo je v dnešnej dobe už pomaly rarita, ide o live záznam z nedávneho koncertu. Rovno som kontaktoval Miňa, nech mi to celé priblíži.

MINOR

MINOR

Ako vzniklo EP „Live I Scream párty 2018“?

Vzniklo to úplne náhodne. 21.12.2018 sme odohrali náš predposledný koncert v Liptovskom Mikuláši na podporu debut albumu „The Hidden God“. Chalani, čo ozvučili koncert, to aj nahrali. Už si presne nepamätám, či sme sa bavili o tom, že sa to nahráva. Každopádne sme druhý deň odohrali náš last live v Poprade a šli relaxovať v rámci zimného slnovratu. Po nejakom čase nám prišla na messenger správa s odkazom od Maťa Belli Beliho, ktorý to zrejme zvučil. Výborne spracoval našu live nahrávku. Keď sme si to pustili, nebolo moc veľa špekulovania, že to musí ísť vonku. Chalani to poslali za free, aby podporili našu vec. Veľké ďakujem aj pre organizátora I Scream párty Mateja PE, že nás dotiahol na akciu. V dnešnej dobe kapelky vôbec neriešia live, čo je škoda, lebo tam je fest gut počuť real feeling. Vždy som chcel nejaký live záznam a toto som si vyslovene pričaroval. Fakt ma to odjebalo, keď som to pustil.

Koľko je tam piesní?

Na EP je presne osem trackov. Šesť vecí je na podporu debutu „The Hidden God“ a dva songy sú úplne nové veci na chystanú dosku. Sme radi, že to takto vyšlo. Fans vďaka skladbám „Saint Amos“ a „Revelation 13″ aspoň vedia akým smerom sa ďalej budeme uberať na novom albume.

V akej zostave momentálne hráte?

Momentálne sme v zostave: MINOR – bicie, PETER – growling, KUBO – gitara, MAŤO (Vendeta)- bass gitara. Lukáš alias princezná momentálne s nami nehráva, lebo má dosť povinností doma, ale podotýkam, stále je členom MINOR, len momentálne nehrá.

MINOR - LIVE I SCREAM PÁRTY 2018

MINOR – LIVE I SCREAM PÁRTY 2018

Kto vám robil cover a čo zobrazuje?

Čo sa týka obalu, to má na starosti náš kamarát – Peťo Beťko z DOOMAS/Gothoom production. Zaujala ho naša téma Thelemizmu a pohral sa s klasickým Thelemistickým/Hexagramom. Chalan nám vytvoril konečne naše logo. Irónia je, že jeden čas som rozmýšľal, ako také logo vytvoriť, plus niečo nové na promo, aby sa náš nový Aeon posunul zase o krok ďalej. Jedného večera mi Peťo píše: „aha Miňo! Spravil som také Thelemistické logo pre vás.“ Skoro ma jeblo od radosti. Samozrejme zadarmo. Osobne musím poznamenať, že nám chalani z DOOMAS už toľko pomohli, aby sme mohli fungovať, že kľudne môžeme byť ich otroci. Sú to super chaloši a máme s nimi normálne kamarátske vzťahy a keď bude treba hneď im helfneme! Takže som v podstate spojil tieto dve entity dokopy lebo aj nahrávka aj logo sa k nám dostali spontánne. Napíšem to takto – mágia funguje.

V akom formáte vyšlo nové EP?

Toto NEW EP vyšlo iba v digitálnej forme na našom bandcamp. Možno v budúcnosti bude ako nejaký bonus na ďalšom albume, ale to ukáže čas. Každopádne ho aj my dávame za free, presne tak, ako sme sa k nemu dostali aj my.

V akom stave je debut?
Debut je už full rozpredaný, stále robíme nejaké dolis cd a tak isto aj merchandise.

Ďakujem za tvoj čas, máš nejaké slová na záver?

Užite si omšu z Liptovského Mikuláša a ďakujeme HLUKOSKOPU za podporu a promo! 777!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Odkaz na bandcamp, kde nájdete EP:
https://minor6661.bandcamp.com/album/minor-live-i-scream-p-rty-2018

Odkazy na stránky kapely:
https://www.instagram.com/minor.thelemic.deathmetal
https://www.facebook.com/MINOR-1485956561692016/
https://minor6661.bandcamp.com/

Koncerty:
22.3.2019 WITNIN DESTRUCTION TOUR 2019 – BANSKÁ BYSTRICA SK
4.5.2019 MINOR UG DAY VOL.10 – ŽILINA SK
6.9.2019 FLESH PARTY OPEN AIR FEST OPATOVCE – SK
15.6.2019 URPÍN FEST 2019 – BANSKÁ BYSTRICA SK
26.7.2019 HARRY FEST V OPEN AIR 2019 – BAŠKA CZ
14.12.2019 VOICES OF DEATH – LEDNICKÉ ROVNÉ SK

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.