MINOR vydá nový album cez Pařát

MINOR - Transmogrification

Death metalisti MINOR vypustili do sveta druhý singel s názvom „TRANSMOGRIFICATION“ a zároveň oznámili, že ich druhý album „Book Of Shadows“ vyjde ako príloha k časopisu Pařát 22. júna. Na pár otázok som pozval Petra (vokál), nech nám to priblíži.

MINOR - Transmogrification

MINOR – Transmogrification

Chystaný album „Book Of Shadows“ vyjde v rámci časopisu Pařát. Ako ste sa dostali k tejto spolupráci?

K spolupráci sme sa dostali tradičnou cestou posielania našich grafických a hudobných podkladov vydavateľstvám. Pracovali sme na tom tvrdo dlhé mesiace, a sme o to viac radi, že naša produkcia a aktivita kapely na sociálnych sieťach aj mimo nich zaujala práve časopis Pařát, ktorému tiež posielali pripravené materiály.

V čom vidíš výhodu toho, že vám album vyjde ako príloha k časopisu oproti klasickému vydaniu?

Pařát vychádza dlhé roky, a má svoju sieť odberateľov zameriavajúcich sa špeciálne na tvrdú odnož metalovej hudby, čiže nahrávka sa dostane k správnej cieľovej skupine. To, že bude CD distribuované vo veľkom množstve s časopisom, nám spraví skvelú reklamu a posunie našu kapelu na ďalšiu úroveň. Keďže sa Pařát dostáva okrem CZ a SK aj do iných krajín, sami by sme si podobnú propagáciu nevedeli zariadiť a spolupráca nám určite prinesie zaslúžené ovocie.

Vypustili ste zároveň aj druhý song „TRANSMOGRIFICATION“ – o čom pojednáva?

Termín TRANSMOGRIFICATION znamená bizarná až groteskná premena. Samotný text sa zaoberá pokusmi na ľuďoch s tzv. Feraliminálnym lykantropyzérom, čo je psychoakustický nástroj, ktorý ovláda subjekty subsonickými vlnami. Samozrejme, ako to býva v našom prípade, nepopisovali sme priamo udalosti z historických spisov a nezáleží ani na tom, koľko je z daných prameňov pravda alebo fikcia. Ako v iných textoch preberáme myšlienky a inšpirácie a transformujeme si ich do svojej podoby. Hlavný odkaz textu teda súvisí s disimilaritou spracovávania podnetov. Niektorých pokusných subjektov stroj priviedol do absolútneho šialenstva, a niektorých povzniesol ďaleko za horizont svojich bežných možností a schopností. A tu sa dostávame k skrytému odkazu thelemizmu, ktorý smeruje k človeka absorbovaniu negatívnych aj pozitívnych podnetov pre ich nasledujúce maximálne využitie v svojom živote.

Zverejnili ste aj cover albumu. Je na ňom „odhalená“ slečna (tipujem, že je to herečka z klipu). Čo symbolizuje? Aká je myšlienka coveru?

Nie je to len nejaká „odhalená slečna“ ale naša kamarátka Katarína „Kaža“ Štaffenová, ktorá sa podobnou filozofiou ako kapela zaoberá už nejaký ten čas. Keď sme uvažovali nad tým čo by najlepšie symbolizovalo náš nový album, rozhodli sme sa pre dualistické spojenie ženskej a mužskej podstaty, čo je jeden z najsilnejších odkazov thelemizmu. Katarína predstavuje ženský a my mužský odraz. Spolu tvoríme unikurzálny hexagram vyobrazený na jej ruke, ktorým ukazuje možnosť pre ostatných začať sa zaujímať v hlbinách tejto filozofie a viac sa zaujímať o naše posolstvo.

Linky na kapelu:
FB: https://www.facebook.com/MINOR-1485956561692016/
YT: https://www.youtube.com/user/milanmachac4

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.