MERGED IN ABYSS: „Snažili sme sa dať do toho viac života a špiny.“

MERGED IN ABYSS - Initiate the Wretches

Black metalový projekt MERGED IN ABYSS sa nám rozrástol o nového člena a zároveň vypustil do sveta nový singel s názvom „Initiate the Wretches“. Otázky sa sami pýtali vonku a ja som im rád otvoril dvere.

MERGED IN ABYSS - Initiate the Wretches

MERGED IN ABYSS – Initiate the Wretches

Ahoj, začnem netradične. Viem, že už v kapele nie si sám. Predstav nám tvojho nového spoluhráča v MERGED IN ABYSS . Rozmýšľali ste aj nad tým, žeby ste s kapelou vybehli aj na pódia?

Ahoj, Exanim (ex-SWORDOKULT) je so mnou v projekte už od septembra 2020 a musím povedať, že toto rozhodnutie som zatiaľ ani raz neoľutoval. Na svoju basu hrá skvelo a niekedy vie vymyslieť také basové linky, že sa nestačím diviť, a taktiež vie prísť aj s veľmi zaujímavými nápadmi. Čiže som veľmi rád, že ho mám po svojom boku a verím, že raz spolu MERGED IN ABYSS dotiahneme aj na pódia.

Do sveta ste vypustili nový singel – „Initiate the Wretches“, čo by sa dalo preložiť ako zasvätenie úbožiakov. O čom pojednáva pieseň?

Skladba pojednáva o súčasnosti a o tom, že sa vždy nájde niekto, kto sa bez hocijakého dôvodu vidí nad vecou a musí si stále niečo dokazovať. Dobrým príkladom sú komentáre pod politickými príspevkami na Facebooku. Keď som si ich čítal tak som sa chytal za hlavu, ako niektorí ľudia môžu byť až také zvieratá (česť výnimkám). Možno táto odpoveď niekoho urazí, ale myslím, že sa nájde veľa ľudí, ktorí so mnou budú súhlasiť.

Nahrali ste ju vo svojom White Death Studio. V čom je výhoda si robiť vlastný zvuk? Mali ste predstavu, aký zvuk ste chceli dosiahnuť?

Tak ako výhodu vnímam to, že nad vlastným zvukom má človek plnú kontrolu a vie si ho vyformovať úplne podľa seba. Jeho základ sme si v podstate zrobili už na našom poslednom EP „I Am the Universe!“, ale teraz sme sa mu snažili dať viac života a špiny. Obaja sme s výsledkom veľmi spokojní, lebo to má podľa nás tie správne gule. A aby som nezabudol – vďaka patrí aj môjmu spoluhráčovi Nihilovi z IRIE, ktorý mi s radosťou so zvukom pomáhal.

Keď už máme jeden singel vonku, na čo sa môžeme tešiť?

Bude nový album a je už aj hotový.

Čo nám o ňom môžete prezradiť?

Nebudem ešte veľmi prezrádzať také väčšie info. Poviem iba, že to je najlepší materiál MERGED IN ABYSS aký bol zatiaľ napísaný. Je síce oldschoolový, ale ja osobne v tom počujem aj kopec vynaliezavosti a pre našu hudbu veľa nových prvkov. Dosť samozrejme zrobilo aj to, že som na tvorbu matrošu nebol sám. A ešte dodám, že ten nový singel slúži aj ako promo pri hľadaní si vydavateľa, ktorý by album vydal na CD.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/mergedinabyss/
https://mergedinabyss.bandcamp.com/track/initiate-the-wretches

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.