MERGED IN ABYSS: „Nový album by som opísal ako mizantropický“

MERGED IN ABYSS - Attristant

Jednočlenný projekt bubeníka z kapely IRIA – MERGED IN ABYSS sa chystá vypustiť do sveta nový album. Ponesie názov „Attristant“ a vyjde 27. marca 2020. Povolal som Nullusa, nech nám o ňom povie viac.

MERGED IN ABYSS - Attristant

MERGED IN ABYSS – Attristant

Nový album si pomenoval francúzskym slovom „Attristant“ – smutný. Prečo práve francúzsky názov?

S názvom prišla jedna moja kamarátka. Pôvodne som sa vôbec nezamýšľal nad tým, že to bude názov albumu, ale keď som mal jasno akým smerom sa chcem na albume vydať tak mi to prišlo ako perfektná alternatíva, vzhľadom na jeho vyznenie a tematiku.

Bude album niesť koncept melancholických pocitov?

V podstate áno. Pôjde o veci, ktoré ma momentálne, alebo už dlhšie trápia, alebo udalosti, ktoré sa v posledných mesiacoch môjho života stali.

Ako prvú skladbu si do sveta vyhodil inštrumentálnu „Covenant of Violence“, bude album vyložene inštrumentálny, alebo je to len rarita na albume? Prečo si vybral túto skladbu ako ukážku?

Na albume budú 2 inštrumentálne kúsky (keď bude album von, tak zistíš, ktorý je ten ďalší), zvyšok bude normálne naspievaný. Názov „Covenant of Violence“ sa spája aj s názvom celého projektu, pretože skladba je taký tribute všetkému zlému, čo existuje. Má pripomínať, že nie je také ľahké sa zla zbaviť. Vybral som si ju, lebo sa mi ako prvý singel zdala najvhodnejšia, vzhľadom na jej silno stúpajúce napätie. Chystám sa vydať ešte 2 single, ktoré sa od tejto inštrumentálky budú celkom dosť líšiť aj hudbou aj dĺžkou.

Skladba má zároveň v sebe nádych depressive black metalu, je toto cesta akou sa bude uberať celý album?

Áno je. Avšak nie iba smerom klasického DBM. Keď sa povie depressive black metal, tak si pod tým vybavím hudbu plnú agresivity a neľútosti s mizantropickou atmosférou (ako napr. švédsky SHINING). Album má aj smutnú lenže aj agresívnu stránku. Celý by som ho možno opísal ako mizantropický.

Všetko si tvoríš sám, ale budeš mať na albume nejakých hostí?

Áno budem, lenže po skladateľskej stránke. S mojim spoluhráčom v IRIA, Orfeom, sme zložili celú titulnú skladbu. Je to jediná vec, ktorá bola poctivo spravená v skúšobni, čo si myslím, že je aj počuteľné. Pôvodne sa malo jednať o skladbu pre IRIA, ale keďže bola miestami death metalová, a v novej tvorbe sa od toho chceme odlepiť, tak som to po nadšenom odsúhlasení Orfea zahrnul do svojho albumu. Pre menšiu zaujímavosť: bude to nasledujúci singel.

Obálku albumu si robíš sám. Podľa čoho sa rozhoduješ, čo bude na obálke?

V prvom rade musí byť za tým niečo viac, najlepšie z vlastného života. Potom sa musí zhodovať s názvom albumu a vystihovať jeho atmosféru.

Tento cover mi pripomína vranu ako od kapely KATATONIA, prišla od týchto pánov inšpirácia?

Kto ma pozná osobne, tak určite vie, že KATATONIA je moja najobľúbenejšia kapela a zároveň aj najväčšia srdcovka, takže od nich bude vždy nejaká inšpirácia. A keď už je o tejto kapele reč, tak niektoré skladby z „Attristant“ môžu pripomínať ranú tvorbu KATATONIA (obdobie „Dance of December Souls“ a „Brave Murder Day“). Ale to už musí každý posúdiť sám.

V akom formáte vyjde album? Nerozmýšľal si nad tým, že ho rozpošleš po vydavateľstvách?

Rozmýšľam nad tým stále, ale stále si tým nie som istý. Po poslednej skúsenosti s IRIA sa chcem poriadne uistiť, že sa nedočkám toho, čoho sme sa dočkali s IRIA – že ma niekto oklame. Takže nad tým ešte musím poriadne porozmýšľať a spraviť si taký prieskum. Album bude zatiaľ k dispozícii iba digitálne a potom neskôr sa uvidí.

Zoznam piesní na albume „Attristant“:
1. Attristant
2. Pure Nihil
3. Emptybia
4. Hate, pt. 1
5. Hate, pt. 2
6. Covenant of Violence
7. White Death
8. Black Life
9. Hunt on My Life (bonus track)

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/mergedinabyss/
https://mergedinabyss.bandcamp.com/album/attristant

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.