MERGED IN ABYSS – čerstvo ukutý čierny kov

Merged In Abyss - Desolation Through Deprivation

V Prešove sa kuje black metal. Zeus (bubeník IRIA) má okrem materskej skupiny aj svoj vlastný projekt MERGED IN ABYSS. Oslovil som rovno Zeusa, nech nám ho celý priblíži.

Merged In Abyss - Desolation Through Deprivation

Merged In Abyss – Desolation Through Deprivation

Čo je vlastne MERGED IN ABYSS?

MERGED IN ABYSS je black/death metalový projekt, miestami experimentálnejšieho strihu. Nápad na rozbehnutie projektu som dostal na konci 2016, avšak s iným názvom (BELFRY). Tento rok som sa rozhodol projekt premenovať na MERGED IN ABYSS a zároveň ho rozbehnúť. Názov má symbolizovať miesto, kde sa všetko zlo, ktoré sa dnes vo svete deje, a ktoré ľudí desí alebo vytáča, zrodilo/zjednotilo (čiže v priepasti).

Čo všetko si vydal a kde nahrávaš?

Projekt má momentálne na konte 2 EP (“In Ignem“ a “Desolation Through Deprivation“) a singel “Anti-Human“. Keďže je projekt jednočlenný, tak som tvorcom všetkej hudby, textov a grafiky ja. Avšak obal “Desolation…“ a “Anti-Human“ vytvorila Katarína Chochoľáková. Všetku hudbu si nahrávam a mixujem sám vo svojom malom domácom štúdiu White Death Studio, ktoré vzniklo vďaka môjmu spoluhráčovi v IRIA, Nihilovi.

O čom pojednáva lyrická stránka?

Lyrická stránka projektu pojednáva o klasických black metalových témach, ale na najnovšom EP “Desolation…“ som sa rozhodol vydať trochu iným smerom. Pojednáva o depresiách a samovražedných myšlienkach.

Ako to vyšlo do sveta?

Vyšlo čisto digitálne na bandcampe a je k dispozícii zadarmo na stiahnutie a taktiež na youtube na vypočutie (tak ako aj “In Ignem“). EP tvorí 5 skladieb v dĺžke necelej pol hodiny.

Názvy skladieb:
1. Desolate Memory/Total Desolation
2. Psychiatric Embodiment
3. Ego Sum Mortuus Est
4. None
5. With No Light

Máš s projektom nejakú víziu?

Nechcem s tým nič veľké dosiahnuť, len chcem vedieť, čo všetko zo mňa môže vyjsť. Cením si každý jeden názor, stiahnutie mojej hudby ma taktiež nesmierne poteší.

Linky na projekt:
https://www.facebook.com/mergedinabyss/
https://www.instagram.com/mergedinabyssofficial/
https://mergedinabyss.bandcamp.com/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.