MARTUROS a ich nový klip

Marturos - The Path

Heavy metaloví MARTUROS zverejnili nový videoklip k piesni „The Path“, ktorá sa bude nachádzať, na zatiaľ nepomenovanom, novom albume. O mix, master a produkciu sa postaral Ľubomír Mazák.

Marturos - The Path

Marturos – The Path

Videoklip k pesničke „The Path“ je zobrazením udalostí, ktoré dokáže prežívať citlivá a kreatívna myseľ človeka. Hlavná postava (Marián „Maňo“ Švec) neustále zapĺňa papier slovami, ktoré nemá komu povedať. Nemá miesto v živote a cíti sa byť odcudzená. Snaží sa zo seba dostať pocit strachu zo života prostredníctvom písania, ale postupne si uvedomuje, že slová na papieri nedokážu nahradiť skutočný život. Bojí sa ísť von z bytu, pretože jej príde svet veľmi krutý, ľahostajný a ona sa bojí ďalšieho sklamania. Až nakoniec nepokoj vygraduje a je nútená vyjsť.

V zábere na ulici, kde ju zrazia na zem dve postavy, známe už z klipu „As You Sow, So Shall You Reap“, sa deje to, čoho sa naša hlavná postava obávala. Leží na zemi a nikto si ju nevšíma, všetci idú slepo za svojím. Jej strach vyústi až do pocitu prázdnoty a nemá chuť ani silu sa zo zeme zdvihnúť. V momente, keď to už vzdala, sa na scéne objaví pomocná ruka speváčky Maggee a pomáha jej postaviť sa na nohy. Ostatní z kapely ju berú medzi seba a odchádzajú opačným smerom, ako kráča dav. Je to pripomienka toho, že nech sa zdajú byť veci akokoľvek beznádejné, stále sú tu ľudia, ktorí nám chcú pomôcť úprimne a bez vidiny zisku. Každý má svoje miesto, aj keď o ňom ešte možno nevie.

Projekt podporil Fond na podporu umenia.

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/marturosofficial
https://www.instagram.com/marturosofficial/

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.