MARDUK a RAGNAROK zaútočia na Košice!


MARDUK, RAGNAROK, MACHINA BAPHOMETA, 3.5. 2018, Košice, Collosseum

Na Košice sa rúti black metalové inferno! Legendárni švédski blackmetalisti MARDUK totiž vôbec po prvýkrát vystúpia na východe Slovenska, a to vo štvrtok 3. mája 2018 v klube Collosseum.

Túto kapelu môžeme bez problému nazvať legendou, keďže na scéne sa pohybujú už od roku 1990 a netreba ju bližšie predstavovať. Za tento čas vypustili na svetlo sveta už trinásť albumov, z ktorých nejeden sa zapísal do histórie black metalu. MARDUK momentálne kuchtia svoj štrnásty album, nazvaný „Viktoria“, ktorý vychádza v druhej polovici júna. S rovnomenným turné s názvom VIKTORIA TOUR sa predstavia aj v Košiciach.

Spoločnosť im bude robiť nemenej zaujímavá black metalová kapela z Nórska RAGNAROK, ktorých história sa píše už takmer štvrťstoročie a ich agresívny black metal oslovuje fanúšikov TAAKE, 1349, GORGOROTH, DARK FUNERAL, ale práve aj MARDUK. Na konte majú už osem dlhohrajúcich albumov, pričom och história sa datuje až do roku 1994.

Ako domáci support vystúpia MACHINA BAPHOMETA. Táto trojica, pôvodom z Kežmarku a Košíc, hrá agresívny black metal v severskom štýle a na konte má zatiaľ jedno EP z roku 2015. Za mladou kapelou stoja ostrieľaní hudobníci, dvaja zakladajúci členovia pôsobili v kapele Mesačný tieň, bubeník Azazel je dobre známym menom s pôsobením v kapelách ako Infer, Mordum alebo Contempt.

Vstupenky:
Priamo v klube Collosseum: 22 eur
Ticketportal:23 eur: https://www.ticketportal.sk/Event/MARDUK_Ragnarok?idp=166105#modalVyberPocetMiest20
Na mieste: 25 eur

Vstup do klubu: 17:45
Začiatok: 18:30

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/198857490863056/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.