LES DISCRETS opäť v Bratislave

Les Discrets poster

LES DISCRETS, BESIDES, SHALLOV., 14. júl 2018, Fuga, Bratislava

Les Discrets poster

Les Discrets poster

LES DISCRETS (FR) – Indie/Post Rock/Shoegaze
Les Discrets je francúzsky hudobný a vizuálny projekt založený v roku 2003 ilustrátorom, hudobníkom a režisérom Fursym Teyssierom v úzkej spolupráci so speváčkou a textárkou Audrey Hadorn, hudobne čerpajúci najmä zo žánrov black metal, shoegaze a post rock. Diskografia Les Discrets pozostáva z 3 albumov, 2 split albumov a živého albumu, nahrávaného počas holandského festivalu Roadburn. Minulý rok vydala kapela album „Prédateurs“, ktorým potvrdzuje svoju silnú pozíciu na scéne a taktiež neutíchajúcu túžbu neustále sa vyvíjať a vymámiť sa zo zažitých štandardov, ktoré tento žáner ponúka. Do popredia sa tak dostávajú prvky temného indie rocku s jemne elektronickým nádychom, prímesou trip-hopu a hudby filmov zo 70tych rokov. Po roku a pol od vypredaného koncertu v Bratislave sa Les Discrets vracajú na miesto činu, aby Vám naživo predstavili svoju hudbu pre neskoré večery, nočné jazdy vo vlaku, pri ktorých jedinec zvyčajne premýšľa o význame života a pri ktorých mu neostáva nič iné, len zotrvať a čakať. Nenechajte si to ujsť, bude to zážitok!
http://www.lesdiscrets.com/
https://www.facebook.com/lesdiscrets
https://les-discrets.bandcamp.com/

BESIDES (PL) – Post Rock/Alternative
Prvou support kapelou budú poľskí Besides, ktorých vznik sa datuje do roku 2011 a ktorí sa aj vďaka výhre v lokálnej talentovej šou „Must Be The Music“ behom 3 rokov vypracovali na jedných z lídrov tamojšej post rockovej scény. Po veľmi vrúcne prijatom debute „We Were So Wrong“ z roku 2013, charakteristickým melancholickými hudobnými témami a množstve odohraných koncertov na jeho podporu, vydáva kapela 2 roky na to svoj druhý album „Everything Is“, ktorý predstavuje odvážnejší prístup k samotnému zvuku kapely. Do popredia sa tak dostáva experimentovanie so „špinavejšími“ gitarami a taktiež elektronika, vďaka ktorým sa poslucháč stáva súčasťou emocionálneho dobrodružstva a veľkého priestoru pre predstavivosť. Od svojho vzniku odohrala kapela viac ako 200 koncertov a tento večer bude na Slovensku ich premiérou.
http://www.besides.pl/
https://www.facebook.com/BesidesBand/
https://besides.bandcamp.com/

SHALLOV. (SK) – Post Rock/Screamo/Post Hardcore
Lokálny support bude zabezpečený bratislavskými enigmatikmi Shallov., známych svojimi atmosférou nabitými vystúpeniami. Hudobne sa jedná o dômyselný mix punku, screamu a post-hardcoru s dôrazom na kontrasty, kde ťaživé pasáže striedajú tie rýchle. Diskografia Shallov. pozostáva z debutu „No Place for Two“ z roku 2014 a jeho nástupcu „Concrete & Glass“, vydaného minulý rok, kde kapela v porovnaní s debutom prezentuje ešte ostrejší emočný náboj. Príďte si pozrieť vystúpenie kapely, ktorá je jasným dôkazom toho, že aj trio hudobníkov dokáže na pódiu vytvoriť poriadne dusno!
https://www.facebook.com/shallov/
http://shallov.bandcamp.com/

Dátum: 14.7.2018
Miesto: FUGA, Bratislava
Čas: 20:00
Vstup: 15 EUR na Predpredaj.sk / 16 EUR na mieste
Lístky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/les-discrets-bratislava-support-2018-07-14/
Facebook event: https://www.facebook.com/events/1756632441040057/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.