LANDLESS vypustili nový klip a chystajú EP

landless

Progresívne hardcoroví LANDLESS zverejnili nový videoklip k čerstvej skladbe „Blooming Mind“, ktorý slúži ako predvoj k chystanému EP. Ozval som sa chalanom, nech mi podajú viacej informácií.

landless

landless

Ahojte, kde ste boli točiť klip?

Ahoj, dej bol točený na viacerých miestach. Hlavná lokácia bol kameňolom Malé Kršteňany pri Partizánskom. Sekundárna lokácia bola tematicky nastavená scéna v našej skúšobni v Žiline. Vedľajšie lokácie boli Liptovská Mara a okolité lesy.

Aká je myšlienka klipu?

Dejová časť klipu zobrazuje herca ako cestu človeka – ako sa snaží/nesnaží, ako mu ide/nejde kontrolovať svoje vlastné ego. Je tam znázornené ako je to náročné – oheň na rukávoch… Na konci klipu je pád neznámej osoby znázornením zhodenia, či už svojho vlastného prehnane veľkého ega alebo nezvládnutia vysporiadať sa sám so sebou. Je to veľmi voľne poňaté a tak voľne prepojené s témou textu piesne.

O čom vraví text?

Text piesne „Blooming Mind“ je o hľadaní rovnováhy v živote, o tom, že je dobré nestať sa sebeckou osobou a naučiť sa kontrolovať svoje ego.

Ako ste sa dostali k spolupráci s Dreambound?

Ku spolupráci s Dreambound sme sa dostali prostredníctvom nášho nového labelu Famined Records. Oni sa skontaktovali s Dreambound a dohodli vydanie klipu na ich YT kanály.

Kde ste boli nahrávať pieseň a EP?

Pieseň aj celé EP sme nahrávali u nášho kamaráta, producenta a zároveň bubeníka kapely SKYWALKER, Damiána Kučeru.

Kedy bude vonku EP? V čom bude iné oproti predchodcovi?

Čo sa týka nového EP – nesie názov „Moonflower“, vyjde 24.5.2019 a bude obsahovať 6 piesní. Vo všeobecnosti bude melodickejšie ako naše predchádzajúce EP „Bluemist“. Snažili sme sa na ňom viac zapracovať, hlavne čo sa týka kompozície, melódii a spevavých liniek.

Link na predobjednanie EP:
https://faminedrecords.lnk.to/moonflower

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/pg/landlessband
https://apple.co/2XOKsm3
https://spoti.fi/2qcPTcb

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.