landless: „Chceme robiť hudbu menej technickú, viac počúvateľnú aj pre bežného poslucháča.“

landless - nobody

Hardcorovo nespútaní landless vypustili do sveta čerstvú skladbu „Nobody“ aj s klipom. Pieseň nabrala viac čistých vokálov, melódii, prístupnosti a dalo by sa povedať, že chalani vymäkli. Rovno som ich oslovil, nech mi povedia viac o ich novej piesni a chystanom albume.

landless - nobody

landless – nobody

Vypustili ste do sveta novú pieseň „Nobody“ – o čom vraví táto skladba?

Skladba „Nobody“ je o sebareflexii a uvedomovaní si vlastných chýb. Každý z nás robí chyby, každý z nás má určité charakterové nedostatky a nedokonalosti. „Vieme, že nie sme dokonalí, ale snažíme sa dokázať, že za to stojíme.“

Príde mi viac melodická, prístupnejšia s hitovým refrénom, dalo by sa povedať, že mäkšia. Prečo ste sa rozhodli ísť touto cestou? Bude celý nový album v podobnom duchu?

Áno máš pravdu. Celkovo v našej tvorbe sa chceme zamerať viac na čistý vokál. Chceme robiť hudbu menej technickú, viac počúvateľnú aj pre bežného poslucháča. Zároveň však chceme, aby naša hudba bola energická a boli v nej aj gitarové vyhrávky, ktoré sú pre landless typické.

Album bude rôznorodý, takže každý poslucháč si nájde v ňom to „svoje“. Určite ho budú tvoriť aj sklady, ktoré sú viac metalové.

Mix a mastering piesne prebehol u Ludvig-a Ottosson-a v Silver Sun Studios. Prečo ste si vybrali práve jeho?

Ludviga sme si vybrali preto, lebo na základe vecí, ktoré on sám mixoval ho považujeme za skvelého odborníka aj producenta v jednom. Keď sme počuli pár jeho ukážok neváhali sme ani minútu. Páčil sa nám najmä jeho moderný zvuk, práca s FX a samplami, a neskôr sme zistili, že je s ním aj super komunikácia.

Singel je vonku, čo nás čaká? Nový album?

Áno, plánujeme album. Avšak pred vydaním albumu bude vydaných ešte niekoľko singlov. Album bude dosť melodický v podstate ako celá tvorba landless. Snažíme sa o to aby bol rôznorodý a aby si tam každý fanúšik našiel „to svoje“.

K piesni ste nahrali aj nový klip, kto vám ho robil a kde ste ho točili?

Nový klip sme nahrávali v Považskej Bystrici vo fotoateliéri u nášho kamoša. Klip nám točili taktiež naši dobrí kamaráti z VLN production, ktorí sú zo Žiliny ale aktuálne pôsobia v Prahe. Celé nahrávanie klipu prebehlo strašne super a moc sme si to užili!

Aká myšlienka sa za ním skrýva?

Hlavnou myšlienkou klipu bolo spraviť niečo moderné/fresh. Vyhrať sa hlavne s farbami, led trubicami a efektami.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/landlessband
https://landlessmerch.bigcartel.com/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.