KAZOSTROJ chrlí!

Kazostroj

Dnes sa pozrieme na projekt KAZOSTROJ, ktorý mieša v sebe prvky hardcore punku a starého black metalu s industriálnym nádychom. Čoskoro je vonku nové EP a chystá sa aj nový album, tak som povolal Maroša Buchela (áno, dobre si ho pamätáte z rádia WOW, kde mal reláciu Hard and heavy, kde sme aj my boli hostia, pripomenúť si ju môžete TU), aby nám to celé priblížil.

Kazostroj

Kazostroj

Ako sa začala písať história projektu KAZOSTROJ?

KAZOSTROJ vznikol ako industrial post-hardcore oneman projekt v auguste 2017, pôvodne mal zostať ako štúdiový projekt, no nakoniec ma viacero známych a organizátorov zlanárilo aj na live vystúpenia. Skrz toto prešiel KAZOSTROJ aj dákymi personálnymi zmenami, no nakoniec sme zostali tak, že na live vystúpenia ma na base doprevádza Gyťo, zatiaľ čo bicie sú samplované a dá sa povedať, že aj z tohto dôvodu znejú cielene „synteticky“, všetko skladanie a nahrávanie ale robím iba ja.

Ako to vyzerá s novým EP?

Nové EP „V DAŽDI“ je len taká digitálna kompilačka živákov a tohto jedného singla, je to taký malý prestupový mostík pred dlhohrajúcim albumom, ktorý má vyjsť niekedy medzi augustom/septembrom. Fyzické vydanie z mojej iniciatívy v tomto prípade nie je v pláne, ale ak by mal niekto záujem napríklad o splitko alebo kompilačku, tak sa nebránim.

Ako to teda vyzerá s novým albumom?

Nový album je už viac-menej hotový, zrážajú sa na ňom opäť prvky hardcore punku, grunge, industrialu, crossoveru a starého blackmetalu. Album vyjde na kazete a rád by som sa dostal aj k vinylovému vydaniu ak bude záujem verejnosti.

Ako si dostal Gargamela (vokál ADACTA) do svojej piesne?

Gargamela som nezlanáril, bolo to práve naopak, jedného dňa mi napísal, že s Adactou práve vydali album, ale chce písať texty, že aby som zložil dáky hit. Poslal som mu demáč, súhlasil s hudbou, spoločne sme napísali text a Oliver, gitarista z Lutry, nám naprogramoval bicie. Nahrával som to, ako všetky nahrávky, svojpomocne a doma, akurát spevy sme nahrávali u SoyMartino v Prusoch.

Kedy máte najbližšie koncert?

Najbližšie hráme 18.8. v Myjave a pravdepodobne budeme hrať niekedy v septembri/októbri v Trenčíne.

Ako vidíš budúcnosť?

Vraví sa, že nikdy nehovor nikdy, ale chcel by som sa po vydaní ďalšieho albumu venovať primárne koncertom, pretože za rok som s Kazostrojom vydal približne 23 skladieb, keď nerátam nastávajúci album, kde bude 10 trackov.

Link na kapelu:
https://www.facebook.com/xkzstrjx/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.