KaROTTEN Death Fiesta

KaROTTEN Death Fiesta

DEHYDRATED, MYSTERIOUS ECLIPSE, REALMS OF CHAOS, 22. september 2018, Ten klub (Artklub), Trnava

KaROTTEN Death Fiesta

KaROTTEN Death Fiesta

V krajine, kde sa kremačný prach lial a krv sypala, pred 28 rokmi, prišlo na svet čosi, čo ani gynekológ nevedel normálne nazvať. Pri pohľade na obedové menu v nemocničnej kantíne, svietil mocnými písmenami nápis mrkvový šalát. A tak bolo rozhodnuté. Zrodilo sa zlo!

Podľa názvu je každému jasné, teda aspoň tým, ktorí ma poznajú po prezývke, o čo a koho tu ide. Mrkva, teda ja, má záľubu v death metale a čím by sa dali príjemnejšie osláviť narodeniny ako hudobnou paľbou? V roli gratulantov sa teda predvedú Dehydrated, Mysterious Eclipse a Realms of Chaos.

Dehydrated je bez debaty legenda tejto našej pidi slovenskej scény. Som od nich o rok starší, tak ich môžem poslať pre pivo (teda ja nepijem a oni sú založení o rok neskôr ako som sa ja vyvrhol na svet, ale to je detail…). Okrem niekoľkých demo vecí a splitiek sa zapísali do análov podhubia svojim debutom „Ideas“. Tento nadčasový album z nich vlastne spravil legendu. Potom prišlo ticho. Ticho, ktoré trvalo 20 rokov. A presne tak ako Freddy Krueger pospájal svoje práchnivejúce kosti v Nočnej more z Elm Street 3, tak aj Braňo Jurák pozliepal zostavu do finálnej podoby, ktorá dala dokopy všeobecne kladne hodnotený album „Resurrection“.

Mysterious Eclipse z Nového Mesta nad Váhom si to štrádujú na scéne už vyše 20 rokov, ale aj napriek tak dlhej dobe sa nejak nedokázali dostať do širšieho povedomia. Dosť nedocenená banda. V čele s ancikristkou (boha to je slovo…) Peťou vám predhodia niekoľko ľúbivých melódií. Tentokrát bez sarkazmu. Škatuľka death metal je pre nich pritesná a tak kde – tu vyskočí blackový odér, melódie ako z najlepšej éry In Flames a hĺbavé texty, ktoré by v smrtiacom žánri možno málokto hľadal. Držte si klobúky a príčesky, príval energie bude mať silu orkánu.

Tretím do partie je kapela Realms of Chaos. Komu by toto meno nič nehovorilo, tak si tu hrajú na svojom piesku Martin a Koľak z kedysi sľubne rozbehnutých technikov The Infinite Within. The Infinite Within sú už zrejme minulosť (aj keď Ondro hovorí, že ešte nepovedal posledné slovo, no uvidíme) a tak sa teda začala šíriť vláda chaosu. Túto dvojicu ešte dopĺňa Jakub Kmeť a tak táto trojhlavá hydra chrstne trochu pekelnej síry medzi nás. Od techniky sa veľmi nevzdialili, ale okrem vykĺbených prstov od hmatníka a Koľaka za bicími, ktorý vyzerá, že ubehol maratón v plnej poľnej, ide z ich hudby aj dávka temnoty ála Morbid Angel.

22. 9. 2018, K – Ten klub (Artklub), Trnava

Začiatok: 20:00
Vstup: 5€

FB event: https://www.facebook.com/events/2047609458843139/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.