IRIA odhalila tvár debutu

IRIA - Pagan Terror

IRIA odhalila cover debutu, názvy piesní a dátum vydania!

IRIA - Pagan Terror

IRIA – Pagan Terror

Black metalisti IRIA z Prešova odhalili tvár chystaného debutu. Autorom je Zeus (bubeník), robil ho pomocou tempery, lenže s každým prvkom pracoval zvlášť a následne ho skladal v počítači. Hlavným prvkom obalu je kňaz, ktorý súvisí s názvom albumu. Ide o koncept, kde je kňaz obeťou vyvražďovania. Jeho „popáleniny“ symbolizujú blížiacu smrť, o čom vraví aj cintorín na pozadí.

Nedávno natočili nový videoklip k piesni „Höllen Marsch“. Klip sa natáčal v domácej skúšobni a sú v ňom použité vojnové zábery z voľne dostupných archívov. Text pochádza z pera bývalého bubeníka Sagusa, no bol zrevidovaný, preložený a dokončený Nihilom. Lyrická stránka je inšpirovaná tým ako Tretia ríša experimentovala s okultizmom, aby zvrátila priebeh druhej svetovej vojny vo svoj prospech. Text spolu s vizuálnou stránkou sledujú a podčiarkujú deštrukciu a apokalyptického ducha piesne. Celé to zrežíroval a postrihal Nihil.

Piesne:
1. Eye For An Eye (instrumental)
2. Pagan Terror
3. Höllen Marsch
4. Freezing Silence Of The Darkened Ice
5. The Day When I Shall Rule
6. My Spirit Of Omega
7. Musing Of A Serial Killer
8. Plagueborn
9. Into The Eternal Sleep
10. Pro Defunctis (instrumental)

Pieseň „Höllen Marsch“, ako aj nedávno zverejnená pieseň „The Day When I Shall Rule“ (o ktorej sa môžete dozvedieť viac TU), pochádza z chystaného albumu, ktorý ponesie názov „Pagan Terror“ a vyjde 19. apríla pod hlavičkou Slovak Metal Army. Bicie sa nahrávali u Maťa Barlu v Poprade a zvyšok v Xi studio, priamo u Nihila, ktorý sa postaral aj o výsledný zvuk nahrávky.

Keď sa chcete dozvedieť viac o novom albume a kapele, kuknite si náš rozhovor TU alebo skladby priamo zo skúšobne TU.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/iriablackmetal/
https://iria.bandcamp.com/

Link na vydavateľa:
https://www.facebook.com/slovakmetalarmy/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.