HROBAR prináša rýchlu smrť!

HROBAR - Rýchla Smrť

Čo vykopal HROBAR?

HROBAR - Rýchla Smrť

HROBAR – Rýchla Smrť

Thrasheri HROBAR vypustili do sveta nový album „Rýchla smrť“, ktorý vyšiel pod hlavičkou Support Undergroound vo formáte CD alebo digitálne cez bandcamp. Oslovil som Lukáša, nech nám k tomu povie viac.

Kde ste nahrávali?

Nahrávali sme v našej skúšobni a sami to mixovali. Znie to punkovo a tak to máme radi – stratia sa chyby.

Ako sa volajú jednotlivé skladby?

Hrobarina, Do mŕtva, Rešeto, Vykopávka, Doktor Krompáč, Zubná víla, Tvrdá zem, Amen tma, Drevený spacák, Zahrabaný s diplomom, Buchty na pare, Anča Dlaňovka, Kopeme, Čakan z Černobyľu, Malá rakva, Hrobokop, Brigáda, Na háku, Lopatou po hlave, Padla. 20 piesní.

O čom pojednávajú texty?

Texty sú zo života hrobára, ťažká práca, málo pochopenia, čierny humor a primitívny slovník. Jednoduché texty – ja vážne texty písať naozaj neviem. Skúšal som to a dopadlo to veľmi zle.

Aká myšlienka sa skrýva za coverom?

Cover kreslil náš kamoš Kazisvet. Myšlienka bola jednoduchá „Nakresli niečo, čo sa hodí k názvu albumu“. Keďže je to frajer tak to nakoniec vyzerá ako vyzerá – rovnako rýchlo ako Anča prišla za hrobárom na cintorín sa na ňu chystá smrťák s kosou. Inlay je dvojstránka cintorína s odkazmi na songy, na nás a na memes. Zadná strana je zakončenie prednej strany – Anča v drevenom spacáku 2m pod zemou a smrťák s hrobárom pri pohári almázie na jej počesť.

Kto je ten Kazisvet?

Kazisvet, sociálne úzkostlivý ilustrátor všetkého, čo je na živote a smrti ironické. Odporúčam mu dať follow na instagrame. Je to frajer. Okrem toho tetuje a nie, nesponzoruje nás ale ako som spomínal, je to frajer. Dajte mu follow.

Chystáte koncerty k podpore albumu?

15.9. vo Zvolene s Jakubysko a Fyasco. Potom pár termínov v októbri. 5. v Bratislave, 19. v Trenčíne na Okthoberfeste spolu s legendárnymi I Am Pentagon, a 27. na domácej hline spolu s Čad a Catastrofy. Potom sa uzavrieme do seba a do skúšobne a vykopeme čosi nové.

Ešte by si chcel niečo dodať?

Nenapadá mi nič. Treba si to vypočuť, je to krátke, 28 minút pre 20 songov. Štýlovo je to primitívna dávka thrashu, textovo je to ešte primitívnejšie. Každý si musí spraviť názor sám. Aby som nezabudol, na nahrávke máme aj audio od môjho skvelého suseda, ktorý je banskoštiavnický hrobár. On je studnica múdrosti a textov. On žije to, o čom my spievame. Ďakujeme každému, kto si to vypočuje. Vidíme sa v hrobe!

Link na kapelu:
https://www.facebook.com/pg/thetruehrobar/
https://hrobar.bandcamp.com/

Link na vydavateľa:
https://www.facebook.com/supug.cz
http://www.supug.cz/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.