Hed PE v Kulturáku!


Hed PE, Verdikt Znie, 18. júl 2018, Kulturák Klub, Bratislava

hed pe poster

hed pe poster

OZ Temporary v spolupráci s českým festivalom Fajtfest prinášajú do Bratislavy legendu nu-metalovej hudby z Kalifornie. Hed PE vystúpia 18.7. v klube Kulturák na oficiálnej afterparty festivalu Fajtfest, ktorý sa uskutoční pár dní pred týmto koncertom.

Americká kapela Hed PE je na scéne už 24 rokov a právom sa môže nazývať legendou. Preslávili sa najmä vďaka skvelej a vyváženej zmesi hip-hopu, punku, heavy metalu či dokonca reggae. V roku 1994 ju založil vokalista Jared Gomes, ktorý je známy aj pod prezývkou M.C.U.D a gitarista Wes Geer. Nazvali sa Hed ( higher education ) a neskôr pridali k názvu aj skratku PE ( Planet Earth ). V roku 1997 nahrali svoj prvý rovnomenný album, ktorý zožal úspech vďaka agresivite, ktorá sršala z ich hudby. Bolo to presne tým, po čom vtedajšia scéna túžila. V roku 2000 následoval úspešný album Broke so singlami ako Bartender či Killing Time a v roku 2003 album Blackout, ktorý sa umiestnil na 33 priečke v Billboard 200. Následovalo niekoľko ďalších albumov a spolupráca so Suburban Noize Records, ktorá trvala do roku 2010. Hed PE sa následne upísali vydavateľstvu Pavement Music, pod ktorými nahrali albumy Evolution a Forever!. Všetky hity ale aj novšie songy vám Hed PE predstavia už 18.7.2018 v klube Kulturák v Bratislave v zostave M.C.U.D. (spevy, melodica), Major Trauma (bicie), Kid Bass (basa) a D.J. Blackard (gitara).

Ako predkapela sa predstaví domáca formácia Verdikt Znie z Bratislavy hrajúca mix grunge-u a alternatívneho rocku. Po koncerte aj afterparty, kde DJ Miyia zahrá len tie najlepšie nu-metalové songy.

FB event: https://www.facebook.com/events/239852050103908

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.