Heavy metalový Dereš ožil!


fotka z koncertu Dereš

fotka z koncertu Dereš

Bratislavská heavy metalová formácie Dereš po dlhšom čase potešila fanúšikov novou skladbou – Strácam. Aj keď ukazuje o trochu modernejšiu tvár, kapela na svojej stránke uviedla, že už má 30. rokov. Oficiálna premiéra daného singla sa uskutočnila nedávno na rádiu Rocková Republika.

Bubeník kapely Martin Uherčík hovorí:
„Nový singel “Strácam“ je pôvodne skladba z 80-90 rokov z pera Radovana “Vrabca” Ortha. Vrátili sme sa k nej po roku 2005 a s novým aranžmánom pribudol aj nový refrén. Pôvodný text napísal Fero Vizváry a novú časť doplnil spevák Vojto Bohuš. Singlom naznačujeme, že ani po rokoch neplánujeme hudobne zmeniť smer a hard’n’heavy zvuk bude základom pripravovaného albumu.“

Dereš napriek tomu, že nikdy nevydali album, patria do zlatého fondu slovenského heavy metalu. Začali fungovať od roku 1986 a po niekoľkoročnom prerušení činnosti kvôli smrti leadera ,,Šeša“ (Vladimíra Šešeru) v 2006-tom minulý rok obnovili činnosť. V súčasnosti okrem iného usilovne pripravujú debutový album.

V súčasnosti pôsobia v zostave:
Vojto Bohuš – hrdelné zvuky
Ivan Horváth – strunové onanie
Aty Béreš – fis
Martin Uherčík – vysypané krumple
Lukáš Horváth – pomocná sila v kuchyni

Linky:
http://www.deres.sk/
https://www.facebook.com/deresband/

Promo text: Tomáš Kai

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.