GUZZLE BOOZE narezali EP!

GUZZLE BOOZE - Maniacs

GUZZLE BOOZE vypustia do sveta nové EP!

GUZZLE BOOZE - Maniacs

GUZZLE BOOZE – Maniacs

Thrash metalisti GUZZLE BOOZE z Banskej Bystrice čoskoro vypustia do sveta nové EP s názvom „Maniacs“ pod stajňou Support Underground. Na slovíčko som pozval Marcela, ktorý nám ho priblížil.

Ako to celé začalo s EP?

Kapitola nášho prvého EP sa začala písať už dávno. Ako to už býva, veci nejdú vždy podľa plánov a tak sa štart kapely posunul až na koniec roka 2018. Dať dokopy materiál na album nebolo nijak ťažké. Behom pár mesiacov sme mali kompletný setlist, ktorý sme mohli začať nahrávať.

Všetko sme už mali premyslené a vedeli sme kam budú smerovať naše ďalšie kroky. Nahrávanie sa mohlo konečne poriadne rozbehnúť vďaka tomu, že sme nabrali počas hrania s ACID FORCE kontakty a skúsenosti.

Kde ste boli nahrávať a kto sa postaral o zvuk?

Boli sme si istí, že nahrávať budeme v Banskej Bystrici u najlepšieho zvukára široko ďaleko. Miro Spevák so svojím SPK štúdiom nám poskytol útočisko, svoj drahocenný čas aj úsilie, ktorého musel vynaložiť obrovské kvantum za týždeň, ktorý sme mu okupovali dom. Miro je našim priateľom a zároveň najlepším zvukárom v našom okolí, preto bude vždy pre nás prvou voľbou. Ako som už zmienil, nahrávali sme týždeň. „Premyslené“ kroky, chabo napísané taby, pot a krv. Motivácia nám nechýbala, ale čas sa krátil. Našťastie sme všetko stihli v čas s pomocou Samka, ktorý sa neskôr stal naším právoplatným členom. Konečný výsledok nás posadil na zadok, nikto z nás nečakal, že to bude znieť tak solídne.

Celkovo máme nahratých 6 piesní:
1. The Maniacs
2. I wanna see your death
3. Real Bad Guy
4. Lady Killer
5. Trapped in hell
6. Society Overdose

Ako sa bude volať a o čom je lyrická stránka?

Názov EP sa bude volať podľa prvej nahrávky „Maniacs“. Každá pieseň má svoj vlastný charakter a pojednáva o rôznych témach, či sa týkajú spoločnosti v ktorej žijeme každý deň alebo sa jedná o naše vnútorne pocity a zážitky. Každý text má základ z našich životných skúseností. Pretože najlepší text vždy skladá sám život.

Kto mal na starosti cover a o čom pojednáva?

Čo sa týka coveru, na albume je zobrazená zrážka dvoch áut na demoličnom derby. Prvé má na streche farby ruskej vlajky a na druhom sú hviezdy na modrom podklade ako na americkej vlajke, čo odkazuje na text skladby „The Maniacs“. Pojednáva o tom, ako sa rozkladá náš svet pod rukami vlád, ktoré vedú vojny medzi sebou a často aj so samým sebou. Cover je z dielne Dhomth, čo bol osobne môj nápad, aby bol cover originálny a líšil sa od ostatných, ale aby si zároveň zanechal aj tú svoju thrash metalovú ostrosť.

Kedy sa dostane na svet a kde bude krst?

EP vyjde 16. novembra pod stajňou Support Underground a oficiálne uvedieme na svet a pokrstíme 16.2.2019 v Prahe v Klube Modrá Vopice spolu s našimi bratskými kapelami KAAR a MURDER INC. Bližšie info sa dozviete na našej facebookovej stránke. Prípadne sa nás môžete prísť osobne spýtať a vypočuť si nás.

Koncerty:
28.12.2018 – Banská Bystrica RC Tartaros klub
16.2. 2019 – Praha Modrá Vopice
11.5. 2019 – LA LIBERTE FEST Hnúšťa
7.9. 2019 – Hell on Lhotka Lhotka

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/GuzzleBooze/
http://bandzone.cz/guzzlebooze

Link na vydavateľa:
https://www.facebook.com/supug.cz/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.